Prenumeruojamos ir atviros prieigos duomenų bazės: viešinimas, panaudojimas, paieška

Programos pavadinimasPRENUMERUOJAMOS IR ATVIROS PRIEIGOS DUOMENŲ BAZĖS: VIEŠINIMAS, PANAUDOJIMAS, PAIEŠKA
Programos formaKontaktiniai mokymai
Programos lektoriusGITANA UŽKURĖLIENĖ, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vadovė, el. p. gitana.uzkureliene@pavb.lt
Programos tikslasSuteikti žinių apie Lietuvos ir užsienio šalių viešųjų bibliotekų bei Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos (LNB) prenumeruojamas duomenų bazes, portalus „Delfi+“, „15min“ ir „Verslo žinios“ lietuvių kalba; populiarinti atvirosios prieigos šaltinius, aptarti duomenų bazių viešinimą bibliotekų puslapiuose.
Programos uždaviniaiPristatyti Lietuvos bibliotekose prenumeruojamas duomenų bazes, laisvos prieigos informacijos šaltinius, gebėti atlikti paiešką jose; Supažindinti su portalų „Delfi+“, „15min“ ir „Verslo žinių“ turiniu prenumeratoriams; Supažindinti su Lietuvos ir užsienio atvirosios prieigos talpyklomis; Supažindinti su duomenų bazių viešinimo galimybėmis: EBSCO „Connect“ įrankiai ir ištekliai; Įtvirtinti žinias, atliekant praktines užduotis.
Trumpas programos aprašymasMokymai skirti Panevėžio regiono SVB duomenų bazių administratoriams, kitiems SVB specialistams. Išmoksite atlikti paiešką EBSCO prenumeruojamoje duomenų bazėje, susipažinsite su LNB prenumeruojamomis duomenų bazėmis ir žinosite, kaip jomis pasinaudoti, atnaujinsite žinias apie atvirąją prieigą, sužinosite, kaip viešinti bibliotekose el. išteklius,  atliksite praktines užduotis.
Programos trukmė4 ak. val.