Žvaigždžių vaikų istorijos

vaigzdziu-vaiku-istorijos

Tai knyga vaikams apie mūsų protėvius aisčius ir jų kelionę į Pažadėtąją žemę, kurioje dabar gyvename. Ji atsirado besigilinant į antropoteosofės Audronės Ilgevičienės studiją „Sakmė apie aisčius“; pavadinome ją „Žvaigždžių vaikų istorijos“; manome, jog šis pavadinimas tiksliausiai apibūdina knygos esmę.

Rašant šią knygą, teko ne kartą atsakinėti į savo pačių vaikų klausimus apie aisčių žygį į šiaurę, jo prasmę, apie tai, kodėl tauta, kuriai, regis, nieko netrūko, leidosi į tolimą, pavojingą žygį ten, kur atšiauru ir šalta, kur nežinai, ką rasi ir kaip gyvensi. Jei ir jūs savo šeimoje turite vaikų, kuriems kyla klausimų apie gyvenimo prasmę, klausimų, kodėl jie gimė ir kokia jų paskirtis žemėje, šis leidinys gali būti labai vertingas.

Knygelės tikslas – pažvelgti į Audronės Ilgevičienės knygą „Sakmė apie aisčius“ mažųjų akimis. Siužetas vyksta ateityje. Išnyranti praeities išmintis įgyja kitokį apdarą ir formą, išlaikant nepakitusias amžinąsias vertybes. Tai iliustruoja subtiliai derantys įvairių laikotarpių kūriniai: M. K. Čiurlionio paveikslai, Audronės Ilgevičienės knygos „Sakmė apie aisčius“ tekstai – jos ištraukos ir knygos dailininkės Aidos Gečaitės iliustracijos.

Knygoje aptariami šie klausimai: „Kas yra tikrosios vertybės, o kas jomis tik dedasi?“ – „Iš kur stiprybės ir įkvėpimo semiasi mūsų tautos šviesuoliai?“ – „Ar meilė Tėvynei – vien suaugusiųjų reikalas?“ – „Ar verta Tėvynę mylėti?“

Kam skirta ši knyga?

Knyga skirta 6-12 metų vaikams. Kita vertus, ji skirta bendram vaiko ir tėvų skaitymui.