Tikro draugo dienoraštis

Tikro draugo dienoraštis

Prisimenate nevykėlį Gregą Heflį iš Jeffo Kinney „Nevykėlio dienoraščio“? Atėjo metas išsamiau susipažinti su geriausiu jo draugu Rauliu Džefersonu! Raulis nusprendė pats papasakoti jo draugystės su Gregu istoriją. „Raulio Džefersono knyga“ – tai Raulio ir Grego draugystės istorija Raulio akimis.

Gregas Heflis prirašė jau trylika dienoraščių, kuriuose uoliai žymėjo viską, kas vyksta mokykloje. Žinoma, jis ir toliau pasakos savo istorijas, tačiau užteks klausytis vien tik jo! Atėjo metas sužibėti geriausiam Grego bičiuliui – Rauliui!

Tiesa, geriausias draugas sutinka būti Grego biografijos kūrėju, todėl ir jo dienoraščio herojus bus… Gregas. Na, bet viskas suprantama – vieną dieną Gregas bus žymus ir turtingas, o Raulis galės girtis parašęs superžvaigždės pirmąją biografiją. Ko daugiau ir norėti!

Tačiau Raulis – nekoks biografas, tad Grego biografija taps juokingu nesusipratimu. O „Raulio Džefersono knygos“ skaitytojams tik linksmiau! Neklausykite Grego skundų, kad Raulis viską nukopijavo – geriau pasimėgaukite jo pasakojama istorija.

Nesvarbu, ką veiktų Gregas, Raulis visas yra šalia. Jis visada ištikimas, net kai Gregas užrašęs savo vardą pasisavina Raulio matematikos testą. Ne veltui Raulio superherojus vadinasi „nuostabusis žmogus“ – jis net blogiukiams duoda į dūdą užsidėjęs pirštines, kad šie per daug nesisielotų. Pagrindinė Raulio „supergalia“ – paslaugumas ir mandagumas.

Knygos autorius Jeff Kinney sako, kad Raulio savybės – mandagumas, draugiškumas, ištikimybė – itin svarbios šiuolaikiniame pasaulyje, todėl rašytojui kilo mintis leisti pasisakyti ir šiam herojui: „Iš „Nevykėlio dienoraščių“ ekranizacijos ir atsiliepimų apie knygas supratau, kad auditorija visuomet palaiko Raulį ir nori, kad jis laimėtų. Kadangi Gregą kūriau pagal savo paties paveikslą, nervinausi – na kodėl visi taip palaiko tą bičą? Tada nusprendžiau tai išnaudoti – juk jis tikrai šaunus vaikas. Jo niekas nesugadins“, – sako rašytojas.

„Malonus puikios istorijos tęsinys.“
Kirkus Reviews.

„Raulio Džefersono knyga“ skirta visiems 8–12 metų skaitytojams.

Iš anglų kalbos vertė Rolanda Strumilienė