Sniego sesė : Kalėdų istorija

Sniego sesė

Per Kūčias Julianui sueis dešimt, tačiau berniukas nesidžiaugia. Anksčiau žiemos šventė buvo nuostabiausias metų laikas – išpuošti namai kvepėjo imbieriniais sausainiais, ant eglutės žibėjo žvakutės ir skambėjo Kalėdų giesmės. Tačiau šiemet švenčių laukimą pakeitė liūdesys.

Tėtis ir mama atrodo kaip nesavi. Jie gedi vasarą mirusios vyresniosios Juliano sesers Junės. Atrodo, kad šiemet Kalėdos rūpi tik jam vienam. Tačiau netikėtai jis susipažįsta su raudonplauke Hedviga. Linksmuolė gali valandų valandas kalbėti neužsičiaupdama ir tiesiog dievina Kalėdas. Jos čiauškėjimas ir draugystė grąžina Julijanui šventės laukimo džiaugsmą.

Tačiau Hedviga jam pasakoja ne viską. Kas tas paslaptingas niūrus senis, besisukiojantis aplink jos namus? Kodėl ji nenori apie jį kalbėti? Kuo daugiau paslapčių, tuo mažiau laiko iki Kalėdų. Julijanas pasiryžęs padaryti viską, kad paguostų savo tėvus ir jie vėl šypsotųsi. O į namus vėl sugrįžtų Kalėdų džiaugsmas!

„Sniego sesė“ – tai istorija apie džiaugsmą ir liūdesį. Apie tai, kad kartais netenkame mylimiausių žmonių. Tačiau jie visada lieka šalia.

Maja Lunde – populiari ir visame pasaulyje pripažinta norvegų rašytoja. Medijų srities išsilavinimą Oslo universitete įgijusi moteris šiandien dirba ir scenariste. Tarp jos kūrinių – pasauliniai bestseleriai „Vandens istorija“ ir „Bičių istorija“.

Knyga „Sniego sesė“ tapo Norvegijos literatūros sensacija, o jos leidybos teises įsigijo daugybė kompanijų visame pasaulyje. Vien Norvegijoje parduota 250 tūkst. jos kopijų, o artėjant gražiausioms metų šventėms ja mėgausis vaikai 25-iose šalyse. Norvegijos knygų pardavėjų, „ARK“ vaikų knygos ir „Boksluker“ premijoms nominuota knyga netrukus taps filmu – kaip ir ankstesni rašytojos kūriniai.

Trumpėjant dienoms ir artėjant Kalėdų laikotarpiui, šis iliustruotas pasakojimas pripildys jūsų namus šilumos, kalėdinės nuotaikos ir džiaugsmo. Šia įtraukiančia istorija mėgausis ne tik mažieji, bet ir visa šeima – ji tinka bet kokio amžiaus skaitytojams.

Iš norvegų kalbos vertė Alvyda Gaivenienė