Mano didžioji emocijų knyga

Mano didžioji emocijų knyga

Suaugę žmonės puikiai žino, kas yra džiaugsmas, pyktis, pavydas ar nusivylimas. Tačiau net ir jie šiuos jausmus ne visada geba apibūdinti žodžiais. Mažyliams dar kebliau. Jiems sunku suvokti, kodėl jie jaučiasi būtent taip ir ar tai yra normalu. Iliustruota knygelė „Mano didžioji emocijų knyga. Puikūs trumpi pasakojimai apie emocijas ir jausmus“ – puikus įvadas į emocijų pasaulį. Tinka vaikams nuo 3 metų.

Meilė, pyktis, laimė, pavydas, gerumas, baimė, vienatvė, liūdesys – jausmai ir emocijos, kurie nagrinėjami šioje knygoje. Skaitytojų laukia aštuonios istorijos. Pažinimo keliu mažylius veda meškutis. Iliustratorės Illary Casasanta sukurtas veikėjas puikiai vaizduoja įvairias situacijas, padedančias suprasti aprašytus jausmus.

Rekomenduojama šią knygelę skaityti kartu su vaiku, aptarti emocijas ir įsitikinti, kad mažylis suprato teksto ir iliustracijos esmę. Svarbu paaiškinti, kad nėra blogų jausmų, pavyzdžiui, baimė, kartais gali pakišti koją ir trukdyti, tačiau tuo pačiu tai yra emocija, kuri saugo. Knygelėje pateikiamas pavyzdys, kad aukščio baimė priverčia atsitraukti nuo pavojingos prarajos. Taigi, visi jausmai yra reikalingi, o svarbiausia suprasti, kada ir kodėl juos patiriame.

Knygelės ir pokalbių dėka mažyliai su tėvais išsiaiškins, kaip išmokti džiaugtis, atsikratyti pavydo, mylėti ir jaustis mylimiems. Teisingas emocijų, net ir neigiamų, suvokimas bei mokėjimas juos priimti skatina savarankiškumą ir leidžia mėgautis pasauliu bei pasitikėti savimi.

Knygutės „Mano didžioji emocijų knyga. Puikūs trumpi pasakojimai apie emocijas ir jausmus“ tekstai paprasti ir lengvai suvokiami. Vaikas lengvai atpažins situacijas, į kurias patenka kiekvieną dieną. Lokiuko iliustracijos sustiprina teksto perteikiamą žinutę, todėl smagu ne tik klausyti, bet ir vartyti knygą bei žiūrėti paveikslėlius.

Iliustruota knyga suteiks smagių akimirkų ir ugdys emocinį intelektą. Rekomenduojama kiekvienai šeimai!

Iš italų kalbos vertė Jūratė Žižytė