Gražiausios antikos sakmės

graziausios-antikos-sakmes

Vokiečių autoriaus Gustav Schwab knygoje  surinktos gerai žinomos graikų ir romėnų sakmės. Rinkinys pirmą kartą buvo išleistas 1840-ais metais, tačiau šiandien neprarado nei savo svarbos, nei populiarumo.

Koks pasaulis būtų be Heraklio, Iliados ir gražiosios Helenės? Sunku net įsivaizduoti, nes klasikinės antikos legendos glaudžiai persipynė su Europos kultūros istorija ir tapo daugelio kūrinių atspirties tašku. Visas sakmes ir mitus rasti vienoje vietoje gana sunku, todėl knyga „Gražiausios Antikos sakmės“ yra ypač vertinga.

Nuo ugnį iš dievų vagiančio Prometėjo iki fatališkosios Helenės, nuo Jasono iki Edipo, šis antikos mitų ir sakmių rinkinys – kultūrinis palikimas. Rašytojo Gustav Schwab surinkti ir perrašyti mitai išlaiko jaudinančią originalių Sofoklio, Euripido, Homero ir Aischilo kūrinių dramą bei galią.

Šioje knygoje rasite pasakojimus apie Prometėją, Persėją, Ikarą, Jasoną ir Argonautus, Heraklį, Medėją, Edipą, Antigonę, Orfėją ir Euridikę, Troją ir medinį arklį, Achilą, Hektorą, Penelopę, Andromedą, Odisėją ir jo nuotykius. „Gražiausios Antikos sakmės“ apima ir pasakojimus apie mažiau žinomus herojus ar įvykius. Mitologinės sakmės liudija dievų ir pusdievių didybę bei žmogiškąsias ydas, mūšių ir meilės epus bei jaudinančias tragedijas.

Rašytojo Gustav Schwab meistriškumo dėka šios istorijos tapo prieinamos bet kokio amžiaus skaitytojams.

Sakmes autorius surinko iš įvairių šaltinių, todėl galimos skirtingos istorijų versijos. Knyga „Gražiausios Antikos sakmės“ rekomenduojama visiems besidomintiems mitologija ir klasikiniais kūriniais.