Direktorė Brakselė ir Magiškasis žiedas

Vaizdas be pavadinimo

Carry Slee – populiari Nyderlandų autorė, apdovanota ne viena literatūrine premija. Knyga „Direktorė Brakselė ir Magiškasis žiedas“ yra skirta 8-12 metų amžiaus vaikams ir pasakoja apie bjaurią mokyklos vadovę, draugų nuotykius ir vieną mažą mergaitę, kuri susidūrė su rimta dilema.

Lotė ir Taisas – geriausi draugai, kurie mokosi toje pačioje klasėje. Jiems patinka eiti į mokyklą ir vaikai myli savo linksmą bei išradingą auklėtoją Evi. Mokytoja visada prigalvoja atrakcijų, į kurias mielai įsitraukia visa klasė. Štai direktoriaus Japo išleistuvėse jie atliko puikią dainą! Nepakartojamą numerį draugai nusprendžia pakartoti ir per naujos direktorės Brakselės sutiktuves! Tik ši pasirodo besanti pikta niurna, kuriai nepatinka nei dainos, ne žaidimai, nei saldainiai ar gimtadieniai! Kokia nesėkmė! Toji Bjaureklė atima visą smagumą, o malonumą jaučia tik kurdama griežtas taisykles.

Lyg problemų mokykloje būtų negana, Lotė turi problemų, kurių niekam neišduoda. Patėvis nori įtraukti mergaitę į veiklą, kuri jai visai nepatinka. Lotė nežino, ką daryti ir įsisvajoja, kad stebuklingas auklėtojos Evi žiedas gali ją išgelbėti.

Carry Slee istorija vaikams „Direktorė Brakselė ir Magiškasis žiedas“ yra kupina nuotykių, išbandymų ir magijos! Skaitytojų atsiliepimuose teigiama, kad pasakojimas patiks knygos „Matilda“ gerbėjams.

Carry Slee (g. 1949 m.) – olandų rašytoja, populiari tiek savo šalyje, tiek už jos ribų. Autorė kuria įvairaus žanro knygas ir vaikams, ir suaugusiems. Dažniausiai jos kūrinių veikėjai yra paaugliai, kurie turi problemų su aplinka ir vis labiau klimpsta į įvairias bėdas. Taip pat Carry Slee sugalvoja siužetus, kuriais vaikams pasakoja apie nėštumą ir kitas gluminančias temas. Rašytojos knygų jau parduota daugiau nei penki milijonai egzempliorių, o ji pati buvo apdovanota ne viena literatūrine premija.

Iš olandų kalbos vertė Jolita Urnikytė.