X Lietuvos moksleivių dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas ,,Mano senas drauge…“, skirtas Elenai Mezginaitei atminti

Projekto trukmė 2021 01 04–2021 12 23

Projekto pristatymas
2021 metais vyksiantis projektas – Lietuvos moksleivių ir jaunimo dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas „Mano senas drauge“, skirtas Elenai Mezginaitei atminti, ypač reikšmingas. Jis švenčia savo dešimtmetį. Poetei tais metais būtų sukakę 80 metų.
Projektas kiekvienais metais sutraukia apie 120 dalyvių, iš kurių yra 10–15 kūrėjų ir 80 atlikėjų, žiūrovų (apie 400–450 asm.). Projektas gali didžiuotis gausa ir užaugusiais jaunaisiais dainuojamosios poezijos atlikėjais – Gintare Juknaite, grupe „Baltos varnos“, Greta Šepliakovaite, dabar jau Kauno valstybinio ir Panevėžio J. Miltinio teatrų aktore, bei kitais, kuriems šis festivalis dėl savo tęstinumo tapo „tramplynu“ į didesnes scenas ar televiziją.

Žanras – dainuojamoji poezija – labiausiai skatinantis jaunimą dainuoti lietuvių kalba, šviestis, skaityti, ieškoti sau artimos minties, emocijos, suprasti žodžio prasmę, išgirsti poetinės kalbos skambesį. Šiuo metu tai ir vienintelis žanras, populiarinantis lietuvių poeziją.

Projekto metu planuojamos veiklos
Edukacinis užsiėmimas su savanoriais spalio pabaigoje.
Konkursinis ir laureatų koncertai, edukacinis užsiėmimas – lapkričio mėn.
Filmo apie festivalį montavimas – lapkričio–gruodžio mėn.

Projekto rezultatas
Festivaliuose dalyvavo 120–130 jaunųjų dainų autorių. Laureatų koncertuose dalyvavo 90. Visi jie sukūrė bent po vieną Elenos Mezginaitės poezijos dainavimo interpretaciją. Nedažnas poetas galėtų pasigirti tokiu jaunųjų kūrėjų dėmesiu! Jie pasklinda ne tik Lietuvoje.

Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje
Arnoldas Simėnas, Kultūrinių renginių ir leidybos skyriaus renginių organizatorius, el. p. arnoldas.simenas@pavb.lt, tel. 8 688 757 27

Projektą finansuoja 

LKT_LogotipasPanevezio-miesto-savivaldybe