VIII Lietuvos moksleivių ir jaunimo dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas ,,Mano senas drauge…“, skirtas Elenai Mezginaitei atminti

Tikslinė grupė
Moksleiviai iki 19 metų.

Projekto tikslas
Per dainuojamosios poezijos žanrą ugdyti Lietuvos moksleivių – jaunųjų meno kūrėjų – saviraišką, įtraukiant juos į kultūrinę meninę veiklą, skirtą žymiausiai Aukštaitijos poetei Elenai Mezginaitei.

Projekto uždaviniai
1. Organizuoti respublikinės reikšmės dainuojamosios poezijos festivalį-konkursą ir sudaryti sąlygas jaunimo meninei saviraiškai, aktyviam ir prasmingam dalyvavimui kultūroje.

2. Įtraukti Lietuvos jaunuosius kūrėjus – per 30 autorių ir per 80 atlikėjų – į iškiliausios kraštietės poetės Elenos  Mezginaitės kūrybos populiarinimo festivalį-konkursą ir skatinti jaunimo iniciatyvas bei kūrybinius ieškojimus.

3. Vykdyti festivalio jaunųjų autorių ir atlikėjų kūrinių viešinimą ir puoselėti autorinių teisių kultūrą.

Projekto trukmė 2019 04 01–2019 12 15

Organizatoriai ir partneriai

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, atsakingas asmuo Arnoldas Simėnas, 8 688 75 727, el. p. arnoldas.simenas@pavb.lt

Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija

Panevėžio muzikinis teatras

Projekto pristatymas
Festivalis-konkursas organizuojamas viešojoje interneto erdvėje visoms Lietuvos mokykloms skelbiant oficialų kvietimą ir festivalio-konkurso nuostatus. Norintys dalyvauti festivalyje-konkurse turi užpildyti anketą ir pateikti organizatoriams. Pagal festivalio-konkurso nuostatus solistai ir duetai vienai iš dviejų autorinių dainų, tercetai, kvartetai ir t.t. – vienai iš dviejų-trijų dainų turi pasirinkti Elenos Mezginaitės tekstą ir atlikti tik autorinę muziką. Festivalis-konkursas vykdomas Panevėžio muzikiniame teatre. Per vieną dieną surengiamas visų dainų autorių ir atlikėjų konkursinis koncertas ir žiuri atrinktų laureatų koncertas. Dalyviams sudaromos sąlygos repetuoti. Organizatorių sudaryta kompetentinga komisija solistus ir ansamblius festivalyje-konkurse vertina už tekstų muzikinę interpretaciją, kūrinio ir atlikimo įtaigumą, atlikimo profesionalumą, kūrybos originalumą. Festivalio laureatams skiriamos I, II ir III vietos už Elenos Mezginaitės poezijos muzikinę interpretaciją; I, II ir III vietos už profesionalų atstovavimą dainuojamosios poezijos žanrui. Vienas iš atlikėjų skelbiamas festivalio-konkurso Didžiojo prizo (Grand prix) laimėtoju.  Festivalio laureatų koncerto dalyviai apdovanojami Nominanto, Laureato diplomais, rėmėjų įsteigtais prizais ir dovanomis. Su laureatų koncerto dalyviais (autoriais) sudaromos autorinės sutartys. Visi dalyviai konkursiniame koncerte apdovanojami festivalio afišomis su žiuri pirmininko autografu. Dainų autoriai apdovanojami Elenos Mezginaitės visos kūrybos rinktine „Mano senas drauge…“.

Projektą finansuoja
Panevezio-miesto-savivaldybe

 

Rėmėjai
UAB „Burbuliukas“, AB Panevėžio energija, Dailiųjų amatų įmonė „Midenė“