Veiklios mamos Panevėžyje

Projekto trukmė 2020 09 03–2020 12 17

Projekto pristatymas
Užtikrinti mamų, esančių motinystės atostogose socializaciją ir užimtumą, įtraukti į bendruomeninę veiklą pasiūlant joms kokybiškas paslaugas ir profesionalias žinias, emocinę gerovę, sveiką gyvenseną ir bendradarbiavimą skatinančius susitikimus-užsiėmimus.

Projekto metu planuojamos veiklos
Kiekvieną ketvirtadienį mamos su vaikais bus kviečiamos į biblioteką susitikti ir kalbėtis įvairiais vaikų auginimo ir priežiūros klausimais. Į susitikimus atvyks įvairių sričių specialistai. Bus kalbama apie vaikų adaptaciją darželyje, vaikų ligas, imunitetą ir natūralias stiprinančias priemones, vaistažoles ir kt. Kalbėsime apie moters vaidmenis gyvenime ir kaip visa tai suderinti, kaip sėkmingai grįžti į darbo rinką po motinystės atostogų.

Kalbėsime apie skaitymo svarbą vaikų raidai ir kodėl būtina kuo anksčiau pradėti skaityti, kaip mes turime tai daryti, kad skaitymas būtų išties įdomus, prasmingas ir efektyvus; bus pristatomi abėcėlės mokymosi metodai. IBBY (ang. International Board on books for Young People, liet. Tarptautinė vaikų knygos taryba) specialistai išmokys skaityti vis populiarėjančias paveikslėlių knygas, bei terapines pasakas taikant biblioterapijos metodą. Apie vaikų emocinę gerovę ir emocinio intelekto ugdymą, vaikų amžiaus tarpsnius, šeimos svarbą ir pasikeitusius prioritetus gimus vaikeliui, tėčio vaidmenį, mamos emocinę būklę šeimos gerovei kalbės šių sričių specialistai profesionalai, psichologai, edukologai ir kt. Paskutinis susitikimas suburs miesto įstaigas bendrumo šventei, kur bus pristatomos įvairios laisvalaikio praleidimo formos, pramogos, ugdymo vietos mūsų mieste.

Projekto rezultatas
Įgyvendinus 2020-ųjų metų projektą veiklose dalyvaus apie 320 mamų. Projekto pasisekimo atveju planuojama, kad programa bus vykdoma ir 2021 metais tęsiant aktualias, mamoms reikalingas temas.

Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje
Greta Kėvelaitienė, Vaikų literatūros skyriaus vedėja, el. p. greta.kevelaitiene@pavb.lt, tel. tel. (8 45) 43 56 77

Projektą finansuoja

Panevezio-miesto-savivaldybe