Tarptautinis pasakojimo festivalis SEKAS 2020

Projekto trukmė 2020 04 15–2020 12 15

Projekto pristatymas
Tarptautinis pasakojimo festivalis SEKAS 2020 – tai projektas, siekiantis atkreipti visuomenės dėmesį į seniausią meno formą – istorijų pasakojimą. 2020 metų festivalio tema – „Stiprios ir drąsios“. Kviestiniai festivalio dalyviai profesionaliuose pasakojimuose ieškos įkvėpimo Lietuvos ir Panevėžio krašto istorijoje, atsisukdami į Panevėžio regionui svarbias asmenybes, mūsų istorijos, giminės ir kitas herojes.

Projekto metu planuojamos veiklos
Festivalio programa apima profesionalių pasakotojų pasirodymus, kūrybines dirbtuves, pasakojimo edukacinių renginių ciklą „Pasakojis“ , skirtą vaikams ir jų tėveliams bei istorijų pasakojimo akciją visuomenei. Festivalio programoje numatytos veiklos supažindins plačiąją visuomenę su pasakojimo meno formų įvairove ir plačiomis jo pritaikymo galimybėmis. Kviesime literatūros ir atminties institucijų specialistus semtis patirties integruoti pasakojimo meną ir metodus savo veiklose. Festivalyje pasakojimo pasirodymus surengti bus kviečiami Lietuvos ir užsienio profesionalūs istorijų pasakotojai.

Projekto rezultatas
Pasakojimo festivalio veiklos paskatins istorijų pasakojimo žanro plėtrą Lietuvoje, aktualizuos kultūros vartotojams lietuvių tautosaką (sakmes, padavimus, pasakas) ir literatūrą, leis prisiminti, atpažinti istorijos ir šiandienos herojes. Inspiruos atminties institucijų specialistus naudoti istorijų pasakojimą, kaip įrankį, kalbant apie literatūrą, lavinant mąstymo ir kalbos įgūdžius vaikų ir jaunimo tarpe.

Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje
Laima Butkūnienė, Regiono bibliotekų strateginės plėtros skyriaus projektų koordinatorė el. p. laima.butkuniene@pavb.lt, tel. (8 45) 50 20 38

Projektą finansuoja

LKT_LogotipasNordic culture point logotipas