Režisieriaus Juozo Miltinio palikimas – modernios visuomenės poreikiams

Projekto trukmė: 2018 02 01–2018 12 22

Projekto pristatymas
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Juozo Miltinio palikimo studijų centras visuomenei atvėrė  šiuolaikiškai įrengtą ekspoziciją, kurioje inovatyviai ir moderniai atkurta legendinio  režisieriaus Juozo Miltinio Teatro magija. Naujai suprojektuota ekspozicija kviečia prisiminti teatro istoriją, naudojant informacines technologijas pažvelgti į J. Miltinio asmenybę, gyvenimą, dramos studiją, veikusią teatre, pamatyti, kaip gimsta režisieriaus ir aktoriaus bendras kūrinys – spektaklis. Ekspozicija parengė UAB Ekspobalta ir partneriai, bendradarbiaudami kartu su Juozo Miltinio palikimo studijų centru.

Projekto metu planuojamos veiklos
Pateikta ir išeksponuota archyvine medžiaga skatinama pažinti ir integruoti kultūrinį palikimą į ugdymo procesą ir integralios asmenybės formavimą, ieškoma būdų sukurti laiko aktualijas atitinkančią, modernią ekspoziciją ir įdiegti inovatyvias elektronines priemones – informacinį terminalą, kuriame bus atrinkti ugdomojo pobūdžio vaizdai ir žaidybine (viktorinos) forma apipavidalinti su nuolatos atnaujinama ir pristatoma informacija apie turinį. 

Vartotojai galės:
informacinio liečiamojo terminalo pagalba susipažinti su iliustratyviai pateikta teatro istorija;
laiko juostoje išdėstytais Miltinio gyvenimo ir veiklos faktais, papildytais to meto daiktinėmis kultūros vertybėmis;
gauti išsamios informacijos apie rodomų eksponatų turinį, naudojant QR code ir NFC);
aktyviai dalyvauti teatrinėse edukacijose: Teatras yra žaidimas, Su režisieriaus Juozo Miltinio legenda – į XXI amžių.
Šioms veikloms bus panaudojamos modernios priemonės ir įtraukiami profesionalūs atlikėjai – aktoriai, režisieriai, dailininkai.

Projekto rezultatas
Modernizuota ir atnaujinta ekspozicija, nauja turinio struktūra, dokumentinės ir vaizdinės medžiagos pateikimo turinys bei šiuolaikinės įrangos panaudojimas sukurs dinamiškos ir veržlios Juozo Miltinio asmenybės ir jo teatro aplinkos įspūdį. Ekspozicijoje bus panaudoti J. Miltinio kurtų spektaklių vaizdai, sukuriama režsieriaus, stebinčio savąjį spektaklį, aliuzija, mistiškai akinanti projektoriaus šviesa su rodomais vaizdais sukurs teatro scenos įspūdį. Lankytojas galės pajusti ir išgyventi teatro paslaptį ir magiją.

Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje
Angelė Mikelinskaitė, Krašto kultūros paveldo sklaidos skyriaus vyr. bibliotekininkė,
Juozo Miltinio palikimo studijų centro vadovė, el. p. angele.mikelinskaite@pavb.lt
tel. (8 45) 43 69 89

Projektą finansuoja
LTK_Logotipas