Maža žemėlapyje, didi pasaulyje 2

Projekto trukmė: 2020 01 02–2020 12 29

Projekto pristatymas
Šiuo tęstiniu projektu biblioteka siekia išryškinti Lietuvą garsinančių Panevėžio regiono menininkų kūrybą, per novatorišką formą ieškoti skirtingų meno šakų sintezės ir bendradarbiavimo.

Projekto metu planuojamos veiklos

Projekte numatomi trys pagrindiniai, tarpusavyje derantys ar net susiliejantys renginių ciklai: literatūros, dailės ir muzikos bei vienas didelis jungtinis renginys, apimantis daug skirtingų meno šakų ir veiklų, aktyviai įtraukiantis kūrėjus ir bendruomenės narius.

•   Literatūros ciklas apims literatūrinius minėjimus; susitikimus su Lietuvoje ir pasaulyje pamėgtais Panevėžio regiono rašytojais.
•   Dailės ciklas „Garsūs Panevėžio regiono menininkai“ apims tris profesionalias personalines tapybos parodas bei 2 fotografijų parodas.
•   Muzikos ciklas kvies garsius Panevėžio regiono klasikinės ir populiariosios muzikos atlikėjus.

Projektą karūnuos iš Biržų kilusio, pasaulinę šlovę pelniusio menininko Jono Meko atminimui skirtas renginys „Jono Meko gyvenimo džiazas“.

Numatomas projekto rezultatas
Ši veiklų visuma prisidės prie žinių apie Panevėžio regiono istoriją ir garsius jo žmones populiarinimo, krašto įvaizdžio kėlimo, įtvirtinant jį kaip svarbų ir kultūriškai aktyvų ne tik šalies mastu, bet ir užsienyje. Platus renginių spektras pritrauks skirtingomis meno sritimis besidominčius žmones, skatins tarpdisciplininį bendradarbiavimą, augins pasididžiavimą savo krašto menininkais.

Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje
Skirmantė Karpavičienė,
Kultūrinių renginių ir leidybos skyriaus vedėja,
el. p. skirmante.karpaviciene@pavb.lt, tel. (8 45) 50 16 48

Projektą finansuoja

Panevezio-miesto-savivaldybeLKT_Logotipas