Literatūros ir kino dienos bibliotekoje XI

Projekto trukmė: 2020 02 01–2020 12 20

Projekto pristatymas
Tai tęstinis bibliotekos vykdomas projektas, skirtas Panevėžio regiono gyventojams populiarinti Valstybės kultūros ir meno premijomis (nacionalinė ir vyriausybės) apdovanotų menininkų kūrybą.

Projekto metu planuojamos veiklos
12-oje Panevėžio regiono viešųjų bibliotekų bus organizuojami Valstybės kultūros ir meno premijomis apdovanotų menininkų kūrybos vakarai. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje ketinama surengti išskirtinį renginį skirtą aktoriui, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatui Albinui Kėleriui. Vasaros metu kiekvieną ketvirtadienį Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje bus organizuojamos meninių ir dokumentinių filmų peržiūros su diskusijomis apie įvairių meno sričių Valstybės kultūros ir meno premijų laureatus. Projekto tęstinumo užtikrinimui bus įsigyta dokumentinių filmų bei literatūros kūrinių ekranizacijų ir papildyta bibliotekos mediateka, skirta regiono švietimo ir kultūros įstaigų lankytojų individualiam naudojimui. 2020 metais bus tęsiamas interaktyvaus kryžiažodžio sprendimas, skirtas laureatų kūrybos populiarinimui viešojoje interneto erdvėje.

Projekto rezultatas
Iš viso numatyta surengti 21 aukštos kultūrinės vertės renginį, parengtą bendradarbiaujant su Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Projektu įgyvendinamos veiklos užtikrins iškilių Lietuvos meno kūrėjų kūrybos sklaidą Panevėžio regiono bibliotekose ir sudarys galimybę regiono gyventojams gyvai pažinti Valstybės kultūros ir meno premijomis apdovanotus, kultūrai ir menui nusipelniusius asmenis. Planuojama, kad projekto renginiuose apsilankys per 1000 regiono gyventojų.

Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje
Laima Butkūnienė, Regiono bibliotekų strateginės plėtros skyriaus projektų koordinatorė
el. p. laima.butkuniene@pavb.lt, tel. (8 45) 50 20 38

Projektą finansuoja

Panevezio-miesto-savivaldybeLKT_Logotipas