Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna NEVĖŽIS

Projekto trukmė: 2020 01 02–2020 12 29

Projekto pristatymas
Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna „Nevėžis“ – tai aštuntus metus vykstantis, vienas stipriausių Panevėžio regiono kuriantį jaunimą telkiančių projektų. Per minimus metus projekte dalyvavo daugiau nei 500 moksleivių, apie 30 proc. jų – kelis metus iš eilės. Idėja – visiems sudaryti galimybes ar išprovokuoti išbandyti kūrybines galias yra novatoriška, gilias visuomenės problemas sprendžianti meniniu ugdymu.

Projekto metu planuojamos veiklos
1. Įtraukti įvairaus profilio mokyklų pedagogus į misijos „pastebėk kuriantį“ vykdymą.
2. Sudaryti saviraiškos sąlygas polinkį kūrybai turintiems mokiniams, įtraukti į kūrybinę veiklą ne tik dėl socialinės atskirties, negalios, geografinio nutolimo ar pan. nedalyvaujančius joje, bet ir dėl psichologinių savybių užsisklendusius mokinius, „vienišius“ kūrėjus (apie 100 moksleivių).
3. Surengti 3 kūrybines dirbtuves kuriantiems mokiniams ir pedagogams.
4. Išleisti 12 ,,Nevėžio“ atlankų krašto dienraštyje „Sekundė“ ir parengti 12 ,,Nevėžio“ puslapių portaluose – AINA ir JP.
5. Išleisti 15 jaunųjų kūrybos puslapių regiono miestų (Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Anykščių) tradiciniuose laikraščiuose.
6. Parengti ir išspausdinti, ,,Jaunųjų kūrėjų almanachą 2018″ (Tiražas 300 egz.).
7. Surengti almanacho pristatymo ir ,,SIDABRINIO NEVĖŽIO“ skulptūrėlių įteikimo renginį, kaip pagarbos jauno žmogaus kūrybinėms pastangoms ženklas. Išplėsti misijos „pastebėk kuriantį“ vykdytojų ratą, pasitelkiant projekto „ambasadorius“ regiono bibliotekose, aktyviausiose mokyklose, žiniasklaidos priemonėse, skatinti įvairių gyvenimo sričių atstovų bendradarbiavimą.

Projekto rezultatas
Jaunųjų meno kūrėjų ugdymas, vaikų ir jaunimo saviraiškos kūrybinėje veikloje skatinimas, skaitymo skatinimas, ypač lietuvių autorių kūrybos, populiarinimas, mokymas išgirsti lietuvių kalbos skambesį, meilės savo kalbai ugdymas.

Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje
Arnoldas Simėnas, kultūrinių renginių organizatorius, el.p. arnoldas.simenas@pavb.lt, tel. (8 45) 46 55 65

Projektą finansuoja

LKT_LogotipasPanevezio-miesto-savivaldybe