Skaitykloje įkurta asmeninių archyvų dokumentų skaitmeninimo savitarna – čia galite nemokamai nuskenuoti asmenines nuotraukas ar dokumentus ir naudotis jais skaitmeniniu formatu. Įrengtos dvi kompiuterizuotos darbo vietos su skenavimo įranga, leidžiančia skenuoti įvairių formatų (A3, A4 ir mažesnius) dokumentus.
Šiame skyriuje sukaupta 176 įvairių asmenų ir institucijų rankraščių rinkiniai, saugoma daugiau nei 18 000 vienetų (apie 230 tūkst. lapų) kūrybos rankraščių, atsiminimų, asmens dokumentų, laiškų, nuotraukų. Šiuo metu jie skaitmeninami ir viešinami, o suskaitmenintieji prieinami paveldo portaluose epaveldas.lt ir europeana.eu, taip pat eksponuojami stacionariose ir virtualiose bibliotekos parodose. Aprašyti dokumentai pasiekiami ir kitoms paveldo institucijoms – istorikams, muziejininkams, kraštotyrininkams.
Besidomintys Panevėžio spauda skaitykloje gali tiesiogiai kompiuterio ekrane peržiūrėti skaitmenines laikraščių „Panevėžio tiesa“, „Tėvynė“, „Laisvas žodis“, „Sąjūdžio žodis“ versijas. „Daugiau jokių užsakymų lapelių pildymų, jokio sunkių komplektų kilnojimo, jokių dulkių“, – pastebi darbuotojai.
Kviečiame lankytojus pasidalinti su biblioteka savo išsaugotų istorinių dokumentų ir fotografijų skaitmeniniais vaizdais, nes biblioteka – puiki vieta saugoti šeimos ar bendruomenės archyvų originalus.
Šioje skaitykloje skaitomi ir spaudiniai, išleisti iki 1946 metų, rankraščiai. Taip pat reti leidiniai, kai kurios enciklopedijos, žodynai, knygos su autografais, serialiniai ir periodiniai leidiniai, mikrokopijos, vaizdiniai, kartografijos, kai kurie garso ir vaizdo dokumentai, vieninteliai egzemplioriai – jie į namus neišduodami.
Išėję iš Elžbietos Jodinskaitės kraštotyros skaityklos pasukite į dešinę ir pakilkite į III aukštą, Menų skaityklą.