Minėdama 100-uosius gyvavimo metus, biblioteka atvėrė pirmosios bibliotekos vadovės Elžbietos Jodinskaitės vardu pavadintą kraštotyros skaityklą. Tai perprojektuota, naujo dizaino ir patogiai išdėstyta erdvė, turinti ypatingą atmosferą.
Elžbieta Jodinskaitė – pirmoji bibliotekos direktorė, tačiau tuo metu jos pareigos buvo Centralinio knygyno vedėja. Būtent ji 1922-aisiais rugsėjo 1-ąją Panevėžio knygyne skaitytojui į namus išdavė pirmąją knygą.
E. Jodinskaitė gimė Pasvalio rajone, Švobiškio dvare 1877 m. Po mokslų gyveno kalbininko Jono Jablonskio šeimoje, kur susipažino su lietuviška spauda ir įsitraukė į jos platinimą, o drauge – ir į lietuvių tautinio atgimimo sąjūdį. Pardavusi paveldėtąjį Švobiškio dvarą, ji remdavo gabius moksleivius. Vėliau dirbdama bibliotekininke, skyrė pinigus mokslams ir intensyviai mokėsi bibliotekų darbo lankydamasi Lietuvos bibliotekose ir kongresuose. Jos įkurta biblioteka greitai plėtė savo fondus, o E. Jodinskaitė tapo svarbia bibliotekininkų mokytoja. Be to, ji buvo įgijusi patirties dirbdama Šliselburgo (Rusija) bibliotekoje, tai prisidėjo prie jos paskyrimo Panevėžio bibliotekos vedėja.
Pasak amžininkų, Elžbietos Jodinskaitės namuose buvo didelė jos renkamų kaktusų kolekcija. Atidarius jos vardo skaityklą ir čia pradėta rinkti kaktusų kolekcija, įdomių kaktusų padovanojo svečiai skaityklos atidarymo dieną.
Skaitykloje įkurtos tiek individualios vietos darbui asmeniniais kompiuteriais, tiek erdvės darbui 3–5 asmenų grupėms. Čia naują gyvenimą pradeda garsių žmonių asmeninės knygų kolekcijos, iki šiol saugotos Saugykloje. Iš bibliotekoje saugomų septyniolikos asmenų asmeninių bibliotekų ir knygų kolekcijų Elžbietos Jodinskaitės kraštotyros skaitykloje yra devynios. Tai – rašytojo, leidėjo, Didžiosios Britanijos lietuvių visuomenės veikėjo Kazimiero Barėno, filosofo, visuomenės veikėjo Arvydo Šliogerio asmeninės bibliotekos. Taip pat vertėjos, literatūrologės Laimutės Rapšytės, teatro ir kino aktorių Stasio Petronaičio ir Reginos Zdanavičiūtės, monsinjoro Juozapo Antanavičiaus, kunigo Algirdo Dauknio, literatūrologės Vandos Zaborskaitės, pedagogių, literačių Elenos Gabulaitės ir Aleksandros Šilgalytės, bibliofilo Rimgaudo Banio bei Palmiros ir Telesforo Lukoševičių esperanto knygų kolekcijos. Kolekcijų knygos pažymėtos įvairiais knygų ženklais – knygos savininkų įrašais, antspaudais, dedikacijomis, autografais, ekslibrisais.
Skaityklos sieną puošia šamoto lentelės – dedikacijos Panevėžio literatams. Tai panevėžiečių menininkų Henriko ir Giedriaus Mazūrų dovana bibliotekai.
Paėjėkite į kitą skaityklos pusę už darbo vietų.


