Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai kartu su dvylika regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų įgyvendinant „Erasmus+“ programos akreditacijos suaugusiųjų švietimo srities projektą, balandžio 7–11 d. šešiolika Panevėžio regiono specialistų dalyvavo „Skaitmeninio pasakojimo“ mokymuose Išplėstinių akademinių studijų centre Dubrovnike (Kroatija).
Pasak mokymų dalyvių, dalyvavimas šioje „Erasmus+“ veikloje suteikė daug naudingų žinių ir įkvėpimo, kaip šiuolaikiškai perteikti informaciją; paprastai, tačiau kūrybiškai ir įdomiai pasakoti istorijas, kurios geba įtraukti ir išlaikyti klausytojų dėmesį bei įtraukti auditoriją. Bibliotekininkai teigia ne tik praplėtę žinias apie dirbtinio intelekto įrankių pritaikymą, sustiprinę pasitikėjimą savimi, dirbant su skaitmeninėmis priemonėmis, bet ir pagerinę komandinio darbo bei anglų kalbos įgūdžius.
Mokymų metu Lietuvos bibliotekininkai išbandė įrankį „Padlet“, skirtą informacijos sklaidai, idėjų ir refleksijų dalinimuisi; viktorinų ir testų kūrimui skirtą įrankį „Quizzes“; pristatymams, plakatams, socialiniams tinklams skirtą grafinio dizaino įrankį „Canva“ ir kt. Mobilumo dalyviai mokymosi procese aktyviai naudojo dirbtinio intelekto programą „ChatGPT“, atverdami vis naujas šios programos galimybes bei praktinius pritaikymo būdus ir mokydamiesi kurti tinkamas užklausas ir scenarijus.
Mokymų rengėjai sumaniai suderino užsiėmimus auditorijose su praktinių užduočių atlikimu UNESCO saugomo Dubrovniko senamiesčio erdvėse, kur mokymų dalyviai ne tik rinko medžiagą vaizdų kūrimui, bet ir susipažino su miesto architektūra bei istorija. Lietuvos bibliotekininkai mokymuose turėjo progą susipažinti ir su „Erasmus+“ programos dalyviais iš kitų Europos šalių – dalis užsiėmimų vyko kartu su Italijos, Vokietijos, Rumunijos, Lenkijos, Maltos, Turkijos ir kt. šalių atstovais.
„Skaitmeninio pasakojimo“ mokymuose įgytas žinias, garso ir vaizdo elementų kūrimo įgūdžius Panevėžio regiono bibliotekininkai planuoja pritaikyti jau vedamose ir dar kuriamose edukacijose, ekskursijose, renginiuose, stovyklose, festivaliuose, ruošdami pristatymus, kvietimus, suburdami įvairaus amžiaus auditoriją, kūrybingai pasakodami istorijas (tradiciniu ir skaitmeniniu storytelling metodu), rengdami viktorinas skaitmeninio raštingumo ar literatūrinėmis temomis. Mokymuose dalyvavę Panevėžio regiono specialistai įgytomis žiniomis jau dalijasi ir dar dalinsis su savo kolegomis ir mokyklų pedagogais.
Virginija Švedienė
Suaugusiųjų švietimo veiklų koordinatorė
Projektą finansuoja






