
Siekdama prasmingai paminėti 165-ąsias iškilios rašytojos, filantropės, visuomenininkės Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimimo metines, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka rudenį skaitytojus nudžiugins nauja grafine novele.
„Apie šios išskirtinės moters palikimą norime kalbėti jaunajai auditorijai jiems priimtina forma ir kalba. Grafinės novelės žanras – inovatyvus būdas pasakoti apie istorinę atmintį, pilietiškumą, demokratines vertybes ir tapatybę. Priminti, kad G. Petkevičaitė-Bitė – viena ryškiausių Panevėžio krašto ir Lietuvos asmenybių, savo veikla reikšmingai prisidėjusi prie tautinio sąjūdžio idėjų sklaidos, švietimo plėtros ir moterų emancipacijos. Tai būtų pirmas leidinys apie Bitę jaunimui“, – sako Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyriaus vadovė Lida Žukauskaitė.
Būsimosios knygos tekstą kuria rašytoja Giedrė Rakauskienė, vizualiką – jaunosios kartos grafikės Rūtos Karvelytės ir vaikų knygų iliustratorės Ievos Babilaitės duetas.
Planuojama, kad grafinė novelė bus skirta 10–13 metų vaikams ir paaugliams – auditorijai, linkusiai į vizualinį skaitymą, trumpesnius tekstus, komiksų estetiką. Knyga bus gausiai iliustruota, paremta G. Petkevičaitės-Bitės biografija, „Karo meto dienoraščio“ ir kt. kūrinių motyvais.
„Norėtume, kad mūsų leidinį turėtų visos šalies pagrindinio ugdymo mokyklos, kad jaunimas diskutuotų apie drąsią ir ryškią Gabrielės asmenybę. Didesniam moksleivių aktyvumui ir įsitraukimui paskatinti sukursime specialų diskusijų kortelių rinkinį. Jame – klausimai apie istorinę atmintį: karo padarinius, priverstinę migraciją, patriotiškumo svarbą, laisvės gynimą“, – pasakoja L. Žukauskaitė.
Bibliotekos projektą „Dienoraščio vaizdai: grafinė novelė pagal Gabrielę Petkevičaitę-Bitę“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


