Sausio 9–16 dienomis Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos I a. erdvėse pristatoma virtuali paroda „13: be datos“ Sausio 13-osios įvykių 35-mečiui – atminti amžiną pamoką apie laisvę ir žmogaus drąsą.
Išmaniajame videokrane pristatomos Panevėžio krašto periodikos straipsnių apie 1991 m. sausio 13-ąją skenuotų vaizdų vizualinės projekcijos.
Biblioteka vyresniąją kartą kviečia prisiminti, o jaunąją – sužinoti, kaip lemtingąjį sausį Panevėžio krašto spauda informavo apie įvykius prie Lietuvos Respublikos Seimo, Vilniaus televizijos bokšto, Lietuvos radijo ir televizijos rūmų, šių įvykių aukas. Laikraščiuose „Laisvas žodis“, „Panevėžio balsas“, „Tėvynė“ – ir autentiški liudijimai, atskleidžiantys, kaip panevėžiečiai išgyveno šias istorines akimirkas: saugojo svarbiausius miesto pastatus, telkėsi pasipriešinimui ir stojo prieš tuomet itin realias grėsmes.
Paroda „13: be datos“ – tai pagarba Lietuvos žmonių drąsai ir pasiaukojimui, parodytam prieš 35 metus, budint prie tautos laisvės slenksčio.


