Tarptautinė šokio diena – tai proga ne tik švęsti judesio meną, bet ir gilinti žinias apie šokį įvairiomis formomis. Elektroninės knygos iš EBSCO duomenų bazės leidžia pažinti šokio istoriją, stilių įvairovę ir kultūrinę reikšmę. Skaitmeninis formatas suteikia galimybę šokio mylėtojams mokytis, tyrinėti ir virtualioje erdvėje. Minėdami šią dieną, galime atrasti šokio pasaulį naujai – per ekraną, bet vis dar su širdimi ir ritmu.
Prie EBSCO duomenų bazės suteikiami slaptažodžiai nutolusiems vartotojams: kreipkitės el. paštu gitana.uzkureliene@pavb.lt dėl prisijungimo. Nurodykite savo vardą, pavardę bei skaitytojo pažymėjimo numerį. Prisijungimo duomenis Jums išsiųsime elektroniniu paštu.

Dana Mills. Dance and Politics : Moving Beyond Boundaries
Knygoje nagrinėjama politinė šokio galia, ypač jo transgresyvus potencialas, kuomet sąmoningai peržengiamos tradicinės ribos, provokuojamas žiūrovas ir metamas iššūkis nusistovėjusioms normoms tiek meniniu, tiek socialiniu ar net politiniu požiūriu. Daugiausia dėmesio skiriama šokio pradininkių Isadoros Duncan ir Martos Graham, gumboots šokėjų Pietų Afrikos aukso kasyklose, One Billion Rising judėjimo, dabke Palestinoje ir šokio kaip protesto prieš žmogaus teisių pažeidimus Izraelyje pavyzdžiams.

Erin Brannigan. The Persistence of Dance : Choreography As Concept and Material in Contemporary Art
Nuo XX a. vidurio Šiaurės Amerikoje atsirado šokis kaip šiuolaikinio meno medija. Tokia kūryba, kaip ir videomenas ar skulptūra, skiriasi tiek nuo performanso meno ir jo istorijos, tiek nuo teatro šokio. Atidžiai skaitant menininkų Maria Hassabi, Sarah Michelson, Boris Charmatz, Meg Stuart, Philipp Gehmacher, Adam Linder, Agatha Gothe-Snape, Shelley Lasica ir Latai Taumoepeau, darbus, knygoje The Persistence of Dance atsekamas trečiosios šokio bangos ir galerinės kūrybos santykis.
Autorė daro išvadą, kad dabartiniame postdisciplininiame kontekste šokis išlieka ir egzistuoja post-šokio modelis, apimantis šokį kaip šiuolaikinio meno mediją.

Anna Leon. Expanded Choreographies – Choreographic Histories : Trans-Historical Perspectives Beyond Dance and Human Bodies in Motion
Nuo objektų iki garsų – choreografija neapsiriboja vien šokiu ir judančiu žmogaus kūnu. Ši knyga yra vienas iš nedaugelio sisteminių choreografijos tyrimų, kaip ji vystosi dabar, ir yra pirmoji, kurioje choreografija nagrinėjama iš istorinės perspektyvos.
Pasitelkiant įvairių Europos šokio istorijos laikotarpių atvejų studijas – nuo Renesanso šokio iki Williamo Forsythe’o choreografijos, nuo baroko baleto iki skaitmeninės choreografijos – knygoje pateikiama choreografijos kaip praktikos kelionė, peržengianti sąsajas su šokančiu žmogaus kūnu.

Karen Pheasant-Neganigwane. Powwow : A Celebration Through Song and Dance
Keliaukite po powwow kultūros istoriją nuo jos ištakų iki šiandien klestinčios powwow kultūros. Knygos autorė, visą gyvenimą šokusi powwow, yra tartum gidė, kuri supažindina su regalijomis, dainomis, šokiais ir net maistu. Tai Šiaurės Amerikos indėnų renginys, kuriame bendruomenės susirenka švęsti kultūrą per šokį, muziką, dainas ir bendrystę. Šokiai yra viena pagrindinių šio renginio dalių – jie ne tik meninė išraiška, bet ir dvasinė, kultūrinė tapatybės forma.

Rui Xu. Creating with Roots : Contemporary Chinese National Folk Dance Choreography
Tai įvadas į kinų nacionalinio liaudies šokio, populiariausios šiuolaikinio šokio formos kinų kalba pasaulyje, istoriją, teoriją ir kūrybinę praktiką. Kinų nacionalinis liaudies šokis jungia folklorą su šiuolaikine scenine estetika ir derina kaimo liaudies šokius su Kinijos mažumų etninių bendruomenių šokiais, todėl kinų nacionalinis liaudies šokis tapo dabartinių diskusijų, vykstančių visame pasaulyje, objektu – kaip suderinti vietinį paveldą ir menines naujoves, kaip išlaikyti kultūrinį vientisumą komercializacijos ir europocentrizmo sąlygomis. Knygoje išsamiai išdėstyti pagrindiniai terminai ir sąvokos, būtini norint suprasti kinų nacionalinį liaudies šokį, ir analizuojami 37 choreografijos pavyzdžiai, sukurti nuo XX a. ketvirtojo dešimtmečio iki 2000 m.