FADO. Kas būtų, jeigu… pagal Norbertą Černiauską

Vaizdas be pavadinimo
Data:2024-06-03
Laikas:17:15
Vieta:Konferencijų salė
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Birželio 3 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje – Norberto Černiausko knygos „Fado. Trumpa neįvykusi Lietuvos istorija“ pristatymas.

Įsivaizduokime: Lietuvos neištiko didžiausia XX a. katastrofa – šalis nebuvo okupuota, išvengė Antrojo pasaulinio karo siaubo.

Įsivaizduokime: nepriklausomos valstybės gyvenimas tęsėsi kupinas politinių realijų, ūkio reformų, sporto varžybų ir rokenrolo šėlsmo.

Įsivaizduokime: daugybę permainų atneša 1968-ųjų vasara – senųjų politikų karta užleidžia pozicijas, kyla audringi jaunimo protestai, ginčai dėl Antano Smetonos atminimo, mene skleidžiasi hipių ideologija, bažnyčias pasiekia Vatikano II susirinkimo nutarimai. Į praeitį ima trauktis ištisa epocha, pasaulis keičiasi nuo Vilniaus iki Lisabonos ir net… Angolos.

Tai knyga apie alternatyvią Lietuvos praeities versiją. Ilgesį ir nostalgiją tam, kas galėjo būti, bet neįvyko, – lyg jausminga ir melancholiška fado daina.

N. Černiauskas – istorikas, Vilniaus universiteto dėstytojas, mokslo studijų bendraautoris, vienas iš istorinių vizijų rinktinės „Imagining Lithuania. 100 Years, 100 Visions. 1918–2018“ (2018) sudarytojų ir autorių. Didžiulio visuomenės dėmesio sulaukė jo knyga „1940. Paskutinė Lietuvos vasara“ (2021)  – kūrinys tapo  „Metų knyga“ dokumentikos ir publicistikos kategorijoje, iki šiol yra viena reikšmingiausių pastarojo dešimtmečio negrožinių knygų.

Pokalbį su N. Černiausku bibliotekoje moderuos panevėžietė istorikė dr. Akvilė Naudžiūnienė.

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.