Knygos „Vyšnia džiazo sode“ pristatymas ir Petro Vyšniausko džiazo improvizacijos

Knygos viršelis ir renginio pavadinimas

Balandžio 25 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekos konferencijų salėje – Vyganto Švobos knygos „Vyšnia džiazo sode“ pristatymas ir Petro Vyšniausko muzikos improvizacijos. Žodis ir saksofono garsai.

Vakaro svečiai – knygos autorius V. Švoba, knygos herojus – džiazo muzikantas Petras Vyšniauskas, knygos leidėjos – Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos – Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro vadovas Arturas Mickevičius.

„Vyšnia džiazo sode“ – tai ekspresyvus pasakojimas apie Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą profesorių Petrą Vyšniauską. Atviri, šmaikštūs, ironiški, ramūs, banguojantys, veržlūs pokalbiai, pasakojimai įprasmina vieno iškiliausių ir savičiausių šalies džiazo kūrėjų gyvenimą.

„Šioje knygoje daug sakytinių istorijų, kurias porino Petras ir jam artimi žmonės. Jas išklausęs tik pabandžiau sudėlioti šio visomis tarmėmis kalbančio žemaičio, iškilaus meno žmogaus, žymaus džiazo muzikanto, genialaus improvizacijų meistro, nuo klasikos iki avangardo įvairiuose stiliuose nardančio kūrėjo portretą. Tiksliau – sukurti Petro Vyšniausko portretą jo šimtmečio interjerui“, – teigia V. Švoba.

Malonumas ausims – bibliotekoje iš pirmų lūpų išgirsite ne tik muzikos virtuozo biografijos vingius iki prestižinių pasaulio koncertų salių, bet ir klausysite užburiančių maestro saksofono melodijų.  

Muzikos ir literatūros vakaras – viena Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės iniciatyvų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje.

Projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje“ dalis. Finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.

LKT_Logotipas 

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.