SAU paversti VISIEMS

Nupieštas merginos siluetas medžio kamieno fone
Data:2024-03-14
Laikas:17:15
Vieta:Menų skaitykla
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Kovo 14 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Menų skaitykloje – Gitanos Mileikaitės debiutinės eilėraščių knygos „Sau“ ir Jolantos Preidžiuvienės piešinių parodos pristatymas.

G. Mileikaitės kūrybos išėjimas į viešumą buvo kitoks – pirmas eilėraštis atsidūrė ant mamos kapo paminklo. Tai ir tapo paskata išleisti knygą.

„Kuriu nuo jaunystės. Niekada neketinau išleisti knygos, bet ši gimė, o puslapiuose – tai, ką brandinau ilgai. Ne tam, kad pasipuikuočiau, bet kad paskatinčiau kitus ieškoti savęs, nebūti egoistams – dalintis kūryba. SAU paversti VISIEMS“, – sako G. Mileikaitė.

Su J. Preidžiuviene abi yra draugės nuo pat darželio. Dabar ši draugystė tapo ne tik gyvenimiška, bet ir kūrybine – viena kitą padrąsindamos surėmė pečius bendram projektui.

J. Preidžiuvienė – technologijų ir šokio mokytoja. Turi būrį 5–56 metų šokėjų kultūros centre, daugiau kaip 20 metų tautinius šokius šoka pati. Organizuoja festivalius.

„Visą gyvenimą papaišydavau – net mokyklinių sąsiuvinių paraštės buvo išmargintos piešiniais. Teptuką ir  pirmus potėpius ant drobės prieš kelerius metus pabandžiau vienoje Kauno studijoje. Užkibau. Taip namie atsirado molbertas, dažų ir teptukų krūvos. Tapiau sau, kad pailsėčiau, atsipalaiduočiau, pakeisčiau veiklą. Kartais vietoj atviruko paveikslą dovanoju draugams, artimiesiems. Kelis paaukojau aukcionams – lėšos buvo pervestos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikučiams“, – posūkį į dailę aiškina autorė.

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.