Poeto, vertėjo  Mykolo Karčiausko pėdsakai Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje

autoriaus-leidinys

Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Gedimino Matiekaus skaitykla turi išskirtinį bruožą. Čia sukaupta ir populiarinama poetų, rašytojų, menininkų, kalbininkų, dvasininkų, istorikų, politikų, literatų leidinių su autografais unikalioji kolekcija. Šiuo kultūriniu reiškiniu džiaugėsi, jį palaikė šviesios atminties direktorius Gediminas Matiekus. Jau susiklostė gili tradicija, kad gimnazijos pedagogai irgi prisideda prie leidinių su autografais kaupimo ir kolekcijos populiarinimo.

Smagu, kad šį kultūros reiškinį plėtoti padėjo šviesios atminties poetas, vertėjas, tuometinis Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo direktorius Mykolas Karčiauskas. Fondo vadovas M. Karčiauskas, ne tik pats dovanodavo leidinius, bet ir skatindavo poetus, rašytojus, mūsų gimnazijos bibliotekai dovanoti įvairias laikmenas su autografais. Gilus ir prasmingas gerbiamo M. Karčiausko indėlis, kad šiandien gimnazija turi tokią kolekciją.

Prasidėjus naujiems mokslo metams, atėjusiems moksleiviams iš Juozo Tūbelio progimnazijos į I gimnazijos klasę, buvo pristatyti leidiniai su autografais kolekcija. I e klasės gimnazistė Kamilė Martinonytė rinko informaciją apie poetą, rašytoją, Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo direktorių M. Karčiauską, pasitinkant jo jubiliejų. Tokios moksleivių iniciatyvos visada džiugina.

Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Gedimino Matiekaus skaitykloje visada gyvas poeto, rašytojo M. Karčiausko atminimas. Su kolekcija supažindinami ne tik gimnazistai, bet gimnazijoje viešintys svečiai.

Kovo 15 d. poetui, vertėjui M. Karčiauskui būtų sukakę 85-eri metai. Gimnazijos Gedimino Matiekaus skaitykloje parengta spaudinių parodėlė ,,Gerbė ir mylėjo lietuvišką žodį“, skirta darbščiajam kultūrininkui atminti.

Parengė Reda Kiselytė