Molėtų viešojoje bibliotekoje įteikta Kazio Umbraso literatūrinė premija

dalyviai

Kovo 11-osios rytą Molėtų viešojoje bibliotekoje skambėjo Kazio Umbraso literatūrinės premijos konkurso dalyvių kūryba. Jau trisdešimtą kartą įteikiama literatūrinė premija skatina kraštiečius kurti, dalintis savo kūryba, o pagrindinis konkurso dalyvių kūrybos vertinimo kriterijus – meniškumas. Konkurso komisijai įvertinus dalyvių siųstus kūrinius, nuo prozos iki poezijos, išrinktas pagrindinis premijos laureatas bei skirta viena paskatinamoji premija.

Konkurso komisiją sudaro: literatūros mokytojas, ekspertas Valentinas Stundys, literatūros mokytoja Lina Kraujelienė, literatūros mokytoja Aldona Pranckėnienė, poetas, redaktorius Vytautas Kaziela, žurnalistė, bibliotekininkė Jolanta Matkevičienė, literatūros mokytoja Nijolė Repečkienė ir lituanistas, komunikacijos specialistas Vladimiras Suchodumcevas.

Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Gintautas Matkevičius pasveikino visus su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena ir džiaugėsi, kad išlaikome tradiciją pagerbti visus kūrėjus būtent kovo 11-ąją. Konkurso komisijos pirmininkas Valentinas Stundys šventišką kovo 11-osios rytą pradėjo citata iš Vytauto Kazielos eilėraščių rinkinio „Neatsimerk, Viešpatie“: „Karas eina artyn / girdžiu jį alsuojant / laisvė yra / nesunešiojami marškiniai / juos galima / tik sušaudyti / iš jų išsiveržęs kraujas / teka / nebesustabdomai“. Taip Valentinas Stundys linkėjo džiaugtis turima laisve ir gyventi kuriant.

Šiais metais konkurse dalyvavo net 14 kūrėjų, kilusių iš Molėtų krašto: Gitana Žundienė, Robertas Pikčiūnas, Audrė Kaminskaitė, Nijolė Navikienė, Akvilė Vorobjovaitė, Audreolė Pivorė, Sigutė Lisauskienė, Antanas Rimvydas Kalvelis, Kristina Gvozdaitė, Ilona Skujaitė, Rasita Sireikaitė-Kaladinskienė, Genovaitė Grušienė, Elzė Dubnikovaitė ir Genovaitė Šlepikienė. Džiugu, kad net 3 iš jų yra konkurso debiutantai: Audrė Kaminskaitė, Ilona Skujaitė ir Genovaitė Grušienė.

Renginio metu susirinkę konkurso dalyviai skaitė savo kūrybos ištraukas, kuriose komisijos nariai atrado įvairių išgyvenimų ir temų: karas, liūdesys, meilės prisiminimai, jauno žmogaus monologai, tautosakos motyvai, istoriniai pasakojimai, gyvenimas, humoras, džiaugsmas, patriotizmas. Kaip ir kasmet, šių metų dalyvių kūryboje dominavo poezija.

Ilona Skujaitė – literatūrinės premijos laureatė

Po jautrių ir kūrybiškų skaitymų šventiškas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos renginys persikėlė į Molėtų kultūros centrą, kur buvo paskelbti premijos laureatai. Pagrindinė Kazio Umbraso literatūrinė premija už prozą skirta Ilonai Skujaitei bei jos kūrinį „Karo nuotaka“ – istorinį pasakojimą apie XVI a. asmenybes, moters dramą, rūmų peripetijas, už tikrumą ir įtikinamumą, kuris pasiektas tik atidžiai ir kruopščiai išstudijavus istorinę medžiagą. Paskatinamoji premija skirta Antanui Rimvydui Kalveliui už kino novelę.

Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija
Skaidrės Repečkaitės nuotraukos