Edukacija, skirta Juozo Makutėno ir Gedimino Matiekaus atminimui

edukacija-rokiskyje

Kovo 15 d., pasitinkant šviesios atminties pirmojo mokyklos direktoriaus Juozo Makutėno gimtadienį, Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Gedimino Matiekaus skaitykloje, vyko edukacinė programa ,,Išmintyje slypi prasmė“ (Direktoriams Juozui Makutėnui ir Gediminui Matiekui atminti). Matematines ir literatūrines žinias, į vieną programą sudėjo matematikos mokytoja Jolanta Makutėnienė ir bibliotekininkė Reda Kiselytė.

Programos tikslas – ugdyti gimnazistų susidomėjimą švietimo įstaigos istorija, prisiminti čia dirbusius ir nusipelniusius žmones, padėti gimnazistams suprasti, kuo praturtės gaudami informaciją apie pirmąjį tuometinės Rokiškio III vidurinės mokyklos direktorių J. Makutėną ir šviesios atminties Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktorių G. Matiekų ir kartu prisiminti jų indėlį į gimnazijos, rajono ir šalies švietimo sistemą.

Mokytoja J. Makutėnienė papasakojo apie matematikos kabinetą, kuriam suteiktas pirmojo mokyklos direktoriaus J. Makutėno vardas. Bibliotekininkė R. Kiselytė pasakojo apie G. Matiekaus skaityklą.

Organizuojant edukaciją, buvo išrenkamas edukacinės programos vadovas, kuris ir vadovavo grupei. Jis atidarė direktoriaus G. Matiekaus lagaminą ir kvietė gimnazistus paimti lapelį ant kurio užrašytas matematinių sąvokų pavadinimas. Edukacinės programos dalyvis sąvoką apibūdina savais žodžiais, o gimnazistai turi atspėti apie kokią sąvoką kalba jų bendraamžis. Vieni sąvokas apibūdino labai trumpai, o kiti užduotį palengvino, primindami, kad tik neseniai pamokose nagrinėjo tą temą.

Dar viena gimnazistų grupelė, pasinaudodama fantastinės literatūros kūriniais, kūrė matematikos uždavinių sąlygas, vėliau jas pagarsino visiems susirinkusiems. Edukacijoje panaudota fantastinė literatūra todėl, kad direktorius G. Matiekus labai mėgo skaityti fantastinę literatūrą. Taip ir susiejome matematiką su literatūra.

Edukacijoje dalyvavo I gimnazijos klasių dvi grupės ir II gimnazijos klasių viena grupė moksleivių.

Vadovų išmintyje ir darbuose slypi didžiulė prasmė. Šiandien prisimename jų kilnius darbus ir informaciją perduodame kitoms kartoms.

Parengė Reda Kiselytė,
Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos bibliotekininkė