Moksleiviai kviečiami dalyvauti filosofijos konferencijoje „Mokykla šiandien: kaip išlikti žmogumi?“

filosofijos-konferencijos-plakatas

Profesoriaus Algio Mickūno filosofijos centras kviečia Lietuvos ir užsienio I–IV gimnazinių klasių mokinius dalyvauti II tarptautinėje mokinių filosofijos konferencijoje, raštu svarstant tema „Mokykla šiandien: kaip išlikti žmogumi?“ (siūlomos potemės:  atsakingas mokymasis; mokytojas ir mokinys; žmogiškumas). Drąsiname į svarstymus aktyviai įsitraukti rašto darbų vadovus, mokytojus. Konferencija vyks hibridiniu būdu Pasvalyje, kovo mėnesį.

Mokytis bei mokyti kitą visuomet yra iššūkis, reikalaujantis atsidavimo, atvirumo ir drąsos keistis. Ypač šiandien, kai ne visada lieka jėgų, laiko ir motyvacijos atsakyti į kertinius klausimus.

Kaip ugdyti ne aklas ekonomines mašinas, o žmogiškumą? Kaip kurti mokytojo ir mokinio santykį be agresijos ir kaltinimų? Kaip žinių kaupimo nepaversti mechaniniu mokymusi, kuris veda į aklą ir bedvasę destrukciją? Kokį poveikį mūsų mokymosi ir kūrybos produktai darys mums patiems, bendruomenei ir pasauliui? Kaip nepasiduoti besaikei pažangai, dauginančiai ne prasmę, bet atliekas? Kokiu būdu išspręsti konkurenciją, kylančią tarp žmogaus ir jo kūrinio – dirbtinio intelekto (AI)? Kokios yra žmogaus ir AI  ribos? Koks kūrybiškumas gali peržengti mūsų pačių sukurtą pasaulį? Galų gale, kas už visa tai atsakingas?

Konsultacijos ir pokalbiai:
prof. Algis Mickūnas amuali@gmail.com
dr. Žilvinas Svigaris svigaris@3t.lt

Registracija iki vasario 1 d. el. paštu kraptaviciute.kotryna@gmail.com

Rašto darbus (žr. Nuostatai) pateikti iki kovo 24 d.

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos informacija