Panevėžiui – 520. Virtuali kelionė laiku ir skirtingomis vietomis

Vaizdas be pavadinimo

Rugsėjo 7 dieną Panevėžys mini miesto 520-ąsias įkūrimo metines. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka linki mūsų miestui šviesios ateities, o miestiečius kviečia susipažinti su šiai sukakčiai parengta virtualia paroda „Panevėžio datos Lietuvos ir pasaulio įvykių kontekste“.

Parodoje lyginamojo kalendoriaus forma pateiktos datos su 72 faktais apie tų pačių metų įvykius Panevėžyje, Lietuvoje bei pasaulyje nuo XVI a., kai Panevėžys pirmą kartą paminėtas istoriniame dokumente, iki mūsų dienų. Jų aprašymus papildo iliustracijos bei muzikos kūrinių, reprezentuojančių šių amžių muzikos žanrus, fragmentų įrašai.

Paroda kviečia virtualiai pakeliauti įvairiomis pasaulio vietomis bei laikmečiais, apie mūsų miestą sužinoti kai kurių faktų, turėjusių įtakos jo raidai, augimui bei modernėjimui, o kartu – pasiklausyti XVI–XXI a. muzikos kūrinių fragmentų.

Parodą parengė Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyrius.