Kūrybinės dirbtuvės „Aukštaitijos rašytojų atspindžiai. Meninės interpretacijos” Pasvalio bibliotekoje

pasvalys-dirbtuves

Rugsėjo 25 dieną bibliotekos Žaliojoje erdvėje (I a.) vyko projektinis renginys: kūrybinės dirbtuvės „Aukštaitijos rašytojų atspindžiai. Meninės interpretacijos”. Šiame susibūrime dalyvavo poetas Tomas Taškauskas ir dailininkas Balys Tuskėnas bei veržlus Pasvalio rajono jaunimas.

Giedroje bibliotekos oranžerijos atmosferoje meno, kaip terapijos formos, galią iškalbingai pabrėžė T. Taškauskas. Su malone ir išmintimi jis atidengė sudėtingą savo kūrybinės kelionės gobeleną. Jis atvirai kalbėjo apie iššūkius, su kuriais jis susidūrė, apie įvairius kelius, kuriuos jis nuėjo siekdamas žinių, ir darbo sritį, kurioje šiuo metu klesti. Svečiai buvo apdovanoti privilegija išgirsti poeto balsą, kai jis skaitė mėgstamus eilėraščius iš savo trečiosios knygos „Amžinybės mozaikos“ ir dalinosi savo brangiais eilėraščiais, tarsi paslaptimis.

Stebuklingas meniškumo prisilietimas buvo neapsakomas, nes drobės maestro B. Tuskėnas kiekvienam dalyviui įteikė gilios, obsidiano juodos spalvos popieriaus lapą. Prieš juos gulėjo ryškios kreidelės, o daugybė spalvų kaip tapytojo paletė laukė savo mūzos. Grakščiais riešo judesiais B. Tuskėnas kiekvienu subtiliu kreidelės brūkštelėjimu demonstravo meno gimimą. Kūrybinėje atmosferoje ir Žaliosios erdvės šviesoje jaunuoliai kruopščiai rinkosi savo mėgstamiausius atspalvius, leisdami spalvoms vadovauti jų rankoms, kai jie pasidavė užburiančiam kūrybiškumo kvietimui. Kiekvienas kreidelės brūkštelėjimas liudija apie šiandien patirtą nepakartojamą meninę kelionę ir pažintį su dvejomis kūrybingomis sielomis.

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos informacija