Pirmoji pagalbos priemonė skyrybas išgyvenantiems tėvams gali būti knyga

Vaizdas be pavadinimo
Data:2023-06-20
Laikas:17:15
Vieta:Konferencijų salė
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Birželio 20 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks Jolantos Sondaitės knygos „Myliu ir mamą, ir tėtį. Knyga skyrybas išgyvenantiems tėvams“ pristatymas.

Knygos autorė prof. J. Sondaitė leidiniui pristatyti pasirinko diskusijos formą. Išryškinti svarbiausius momentus, iškelti aktualiausius klausimus ir rasti į juos atsakymus jai talkins mediatorė, Taikos namų vadovė Aušra Gasiūnienė.

Skyrybos – krizinė patirtis ir suaugusiųjų, ir mažųjų gyvenime. Patekę į skyrybų situaciją tėvai, o neretai ir kiti artimieji, dvejoja, kas yra geriausia vaikui, kaip su juo tinkamai kalbėtis apie artėjančius arba ištikusius pokyčius, kaip galime vieni kitiems pagelbėti, ieškodami priimtiniausių ir mažiausią žalą darančių sprendimų.

Psichologė ir šeimos mediatorė J. Sondaitė derina teorines žinias su praktinėmis įžvalgomis ir šioje knygoje atsako į svarbiausius su skyrybomis susijusius klausimus: kokios yra ir gali būti vaikų reakcijos į tėvų skyrybas; kokie yra vaikų poreikiai skyrybų situacijoje; kaip atpažinti, ar nesutriko vaiko ir tėvų ryšys, ir ką daryti, jei taip nutiko; kokie gali būti tėvystės planai ir modeliai gyvenant atskirose šeimose; kas yra mediacija ir kodėl verta ieškoti draugiškų ginčo sprendimo būdų.

Jautriai ir paprastai parašyta knyga yra lengvai skaitoma ir bus naudinga visiems, kurie išgyvena skyrybas ar nori palaikyti jas patiriančius žmones, – tėvams, seneliams, pedagogams, psichologams ir kt.

„Tai pirmoji pagalbos priemonė skyrybas patiriantiems vaikams ir jų tėveliams,“ – teigia knygų apžvalgininkė Vitalija Pilipauskaitė.

*******************

J. Sondaitė – Mykolo Romerio universiteto Psichologijos instituto profesorė, nuo 2002 m. šiame universitete dėstanti dalykus, susijusius su mediacija, derybomis. Nuo 2012 m. yra Tarpvalstybinių šeimos mediatorių tinklo narė (Network of Cross-Border Mediators), reguliariai dalyvaujanti šio tinklo organizuojamuose mediacijos mokymuose ir supervizijose. Nuo 2012 m. atlieka mediacijas šeimos ginčuose. Nuolat rašo mokslines publikacijas ir konferencijose skaito pranešimus, susijusius su santykiais, konfliktais, mediacija ir kt. Yra vedusi daug mokymų konfliktų, mediacijos, streso valdymo klausimais.

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.