Kas slypi po Mūzos Rubackytės fortepijonu?

Nuotraukos autorius D. Matvejevas
Nuotraukos autorius D. Matvejevas
Data:2023-03-28
Laikas:17:15
Vieta:Konferencijų salė
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Kovo 28 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje – viešnia, kuriai nereikia ypatingo pristatymo. Susitiksime su pasaulinio garso pianiste Mūza Rubackyte. Moterimi, kūrybą matančia visur – net ir būsto remonto darbuose.  Bibliotekoje bus pristatoma jos knyga „Gimusi po fortepijonu“. Autorę kalbins Juozo Miltinio dramos teatro aktorė Asta Preidytė.

Kaip sako M. Rubackytė, asmeninio ir kūrybinio gyvenimo istorijas į knygą sudėti paskatino artimieji – jos užkulisinio, nematomo gyvenimo liudininkai.  

„Gimusi po fortepijonu” – unikali galimybė išgirsti menininkės istoriją iš jos pačios lūpų. Pasakojama apie vaikystę, gyvenimą su mama ir teta, garsiomis mokytojomis, sudėtingus santykius su tėvu. Apie mamos ir tetos pastebėtą muzikinį talentą ir apie pirmą koncertą – vos septynerių Mūza koncertavo su orkestru Nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje. Paskui – išbandymų kupinas gyvenimas Maskvoje, tarptautiniai konkursai, koncertai, daugybė situacijų, kai susitikdavo sovietinis ir Vakarų pasauliai, būtinybė priimti ne vieną sprendimą Lietuvai kovojant už Nepriklausomybę ir iššūkiai ją atgavus, gyvenimas tarp Prancūzijos ir Lietuvos.

Knygoje – kurioziški nutikimai gastrolėse, dramatiškos, jautrios ir juokingos užkulisių staigmenos, profesinio ir asmeninio gyvenimo vingiai, pažintys su ryškiomis asmenybėmis, aistra ir tarnystė muzikai, galiausiai tiesiog  gyvenimas.

M. Rubackytė  – pianistė, muzikos pedagogė, kultūros veikėja. Jos veikla įvertinta svarbiais šalies apdovanojimais: Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, Vyriausybės kultūros ir meno premija, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 3-iojo laipsnio ordinu, garbės medaliu „Už nuopelnus Lietuvos kultūrai“ ir kt.

*****

Renginys organizuojamas įgyvendinant projektą „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje XIV“.

Finansuoja:

LKT_Logotipas 

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.