Bibliotekoje „Židinys“ – vakaras su žolininke Dale Petraitiene

Dale-Petraitiene

Saulėtą kovo 20-osios vakarą Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padalinyje – bibliotekoje „Židinys“ – įvyko susitikimas su žolininke, Reiki meistre, bioenergetike Dale Petraitiene. Žolininkė skaitė paskaitą „Būti laimingu – būti savimi“.

Susitikti bibliotekoje „Židinys“ su žolininke Dale Petraitiene pakvietė pirmadienį supuolusios dvi svarbios datos – kovo 20-ąją buvo minima Žemės diena ir pavasario lygiadienis. Todėl, natūralu, šią dieną pakalbėti apie gamtą, jos žmogui teikiamus turtus, augalus, jų naudą ir svarbą žmogaus organizmui.

Bioenergetikė, žolininkė Dalė Petraitienė paskaitą „Būti laimingu – būti savimi“ pradėjo dvasingumo tema. Pasak bibliotekos viešnios, kiekvienas žmogus yra stebuklas, atėjęs į žemę su tam tikru tikslu. Du kartus Ajurvedos mokslus studijavusi Indijoje, joje keliavusi, pagyvenusi Himalajų vienuolyne, moteris įgijo patirties ir noriai ja dalijasi, todėl žolininkės siekis – įkvėpti, suteikti žmonėms tikėjimo jausmą. Pasak Dalės Petraitienės, pirmiausia yra svarbu žmogui gydyti sielą: nesulaikyti emocijų ir kasdien mokytis trijų dalykų – mylėti, atleisti ir priimti. „Geri santykiai – raktas į sveikatą ir laimę“, – tokia mintimi dalinosi Reiki meistrė. Pasak jos, kai siela bus rami, tuomet gerai jausis ir fizinis kūnas.

Pradėjusi pasakoti apie žolynus, Dalė Petraitienė teigė, kad kiekvienas augalas turi savitą spalvą, skonį ir aromatą. Bibliotekos viešniai gamtos pasaulis – tobulas, o suprasti augalų kalbą – labai svarbu, todėl Reiki meistrė mielai žolynus pašnekina. Bibliotekos viešnia į susitikimą atsivežė pačios renkamų ir džiovinamų augalų. Renginio dalyviai susipažino su šneiderio balanda, mira, pelynu, šalaviju, margainiu, serenčiais, medetkomis, asiūkliais, dilgėlėmis, pušies spygliais, bergenijos lapais ir kitais žolynais, jų savybėmis ir nauda žmogaus organizmui. Dalė Petraitienė kvietė ragauti, bandyti ir atrasti tuos augalus, kurie labiausiai tinka ir patinka.

Bibliotekos viešniai šis susitikimas – tarsi šventė. Šia proga žolininkė visus kvietė pasivaišinti pačios pagamintu sulos „šampanu“. Renginio pabaigoje Reiki meistrė dėkojo bibliotekos „Židinys“ kolektyvui, konsultavo, atsakinėjo į dalyvių klausimus, dalinosi patarimais. Užsukusieji turėjo galimybę įsigyti pačios Dalės Petraitienės rinktų ir džiovintų žolynų mišinių ir pasimėgauti gamtos turtų galia arbatos puodelyje.

Parengė Vaida Žalienė
Vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui
Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka