Bibliotekoje „Židinys“ – Kristinos Kogan tapybos darbų parodos „Kitoks pasaulis“ sutiktuvės

Parodos-pristatymo-akimirka

Kovo 7-osios vakarą Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padalinyje – bibliotekoje „Židinys“ – įvyko menininkės Kristinos Kogan tapybos darbų parodos „Kitoks pasaulis“ sutiktuvės. Renginyje dalyvavo darbų autorė.

„Kai žemė sukasi ne taip, kaip norisi, belieka tvirtai įsikibti į tai, kas amžina… Laisvė ateina tada, kai išmoksti paleisti/ Kūryba atsiranda tada, kai išmoksti pasakyti „ne“./ Kas gali būt svarbiau už šią akimirką,/ Už nuoširdumą nuogą,/ Nesumeluotą dėmesį,/ Ir paguodą…“, – Kristinos Kogan mintimis tapybos darbų parodą pradėjo bibliotekininkė Edita Balčiūnienė. Kaip ir parodos autorės mintys, taip ir tapybos darbai – pilni įvairių jausmų, emocijų, būsenų.

Kristina Kogan prisipažino, kad visi paveikslai gimė intuityviai, spontaniškai – piešta be jokio pasiruošimo, pradėjus tapyti net pati menininkė nežino, kas iš to išeis. Darbai gimė gan greitai – vienuolika paveikslų buvo nutapyti per mėnesį. Tik nutapiusi paveikslą, kūrėja iškart dalinasi jo nuotrauka savo Facebook paskyroje. Čia galima rasti visų darbų pavadinimus ir su paveikslu susijusias menininkės mintis.

Parodos pristatymo metu Kristina Kogan susirinkusiems papasakojo apie darbų gimimą, jų simboliką. Eksponuojamuose paveiksluose atskleidžiamos saugumo jausmo, moteriškumo, gamtos temos, vyrauja ryškios spalvos. Pasak kūrėjos, oranžinė – ne tik šildanti, tačiau ir moteriškumo spalva. Darbai tapyti įvairiomis progomis – Naujųjų metų išvakarėse, gimimo dieną. Parodos autorė prisipažino, kad mėgsta piešti medžius, patinka grafika. Pastarosios elementų galima pamatyti ir paveiksluose.

Kristina Kogan – asmenybė, kuri ne tik pati kuria, tačiau kviečia, skatina dalintis savo kūryba ir kitus. Todėl natūralu, kad parodos atidaryme, norėdami pasveikinti, apsilankė kūrėjos bendraminčiai. Jie neslėpė, kad Kristina Kogan geba įkvėpti kurti, tobulėti. Parodos autorė pasidžiaugė pačios ir kitų asmenybių tobulėjimu, atsidavimu kūrybai ir noru dalintis savo darbais su kitais.

Biblioteka „Židinys“ kviečia aplankyti Kristinos Kogan tapybos darbų parodą „Kitoks pasaulis“, kuri bus eksponuojama iki balandžio 2 dienos.

Parengė Vaida Žalienė
Vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui
Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka