Rimanto Dichavičiaus parodoje – šalies laikmečio ženklais tapę menininkai

Vaizdas be pavadinimo

Nuo vasario 21 dienos Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje bus eksponuojama vieno garsiausių šalies fotomenininkų, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureato Rimanto Dichavičiaus kūrybos paroda „Vardai, tapę mūsų laiko ženklais“.

Kaip atskleidžia pats parodos pavadinimas, R. Dichavičius įamžino, pristato ir pagerbia žmones. Tačiau ne politikus, o savo draugus, bendražygius, kolegas – iškilius menininkus.

Tai svarbios Lietuvos ir išeivijos meno pasaulio asmenybės: skulptoriai, grafikai, tapytojai, juvelyrai, teatro, kino dailininkai ir kt. Tarp jų – Antanas Mončys, panevėžietis Stanislovas Kuzma, Arūnas Tarabilda, Gediminas Jokūbonis, Algimantas Švažas, Edmundas Armoška, Šarūnas Sauka, Linas Katinas ir kt. Dauguma užfiksuoti vietose, kur patekti gali toli gražu ne kiekvienas – jų asmeninėje erdvėje, dirbtuvėse.

Fotografas R. Dichavičius yra pasakojęs, kad iškiliausių Lietuvos dailininkų portretų ciklas (daugiau nei 400 fotografijų) buvo kurtas ne specialiai, tačiau per dešimtmečius tarsi savaime susiliejo į bendrą visumą.

Paroda „Vardai, tapę mūsų laiko ženklais“ bibliotekos  II a. erdvėse veiks iki balandžio 3 d.

Pristatymas planuojamas kovo viduryje, kada atvyktų pats autorius R. Dichavičius.

Parodos eksponatai iš Kazio Varnelio namų-muziejaus kolekcijos.

Paroda surengta įgyvendinant projektą „Literatūra ir kinas“. Finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė

LKT_Logotipas