Šventinę nuotaiką bibliotekoje kuria ir muzika

Klausytojai klausosi, kaip mergaitė skambina fortepijonu

Kalėdinės muzikos vakarą Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje surengė jaunieji Panevėžio muzikos mokyklos pianistai. Šis koncertas – tai ir naujos bibliotekos iniciatyvos ženklas.

„Norime bendruomenei skleisti šventinę nuotaiką, džiaugsmą, todėl ir parinkti kūriniai šviesūs, smagūs. Graži visa mūsų parengta programa. O mano asmenine nuomone, gražu yra viskas, kas gerai atliekama, – šypsosi viena auklėtinius koncertui rengusių mokytojų Jolanta Sriubiškytė. – Dar vienas noras – atgaivinti Muzikos mokyklos koncertų ciklo tradiciją, kai koncertuodavome skirtingose miesto erdvėse – pavyzdžiui, pirmadieniais J. Miltinio dramos teatre“.

Muzikos mokyklos ketvirtokė Ieva – mergaitė, sugebanti rasti laiko ne tik groti. Dar ji užsiima ir daile, ir karatė sportu. Visgi pasirodydama publikai viešai jaudinasi – karantinas su pandemija padarė savo: „Truputį baisu koncertuoti, bet noriu, kad į biblioteką atėję žmonės prieš šventes tiesiog pasidžiaugtų“.

Paklausyti, kaip dukrai sekasi skambinti V. Majorovo kūrinį „Lietutis dainuoja“, atėjo jos mama Inga: „Muzika man patinka labiausiai. Galbūt todėl, kad ir pati esu grojusi. Pradėti mokytis muzikos mokykloje tuomet buvau „per sena“ – ketvirtokė, tad ėmiau privačias pamokas. Dabar palaikau abi dukras – ir pasirinkusią fortepijoną, ir smuiką. Mūsų namuose daug muzikos. Jei dabar kalbėtume apie Ievą, labai patinka, ką ji groja. Nuostabūs kūriniai. Visi. Tad vis paprašau namie, kad paskambintų. Turime visų jos pasirodymų įrašų kolekciją – nuo pat pirmos klasės. Ir esame labai dėkingi mokytojai Jolantai“.

„Mums svarbu išeiti už mokyklos ribų, – teigia Muzikos mokyklos direktorė Žydrūnė Pilkauskienė. – Nešti žinią apie mokyklą, rodyti talentus ir darbo rezultatus. Tai labai patinka ir vaikams. Kai kurie auklėtiniai netgi norėtų, kad koncertus kitose erdvėse vertintume kaip baigiamąjį darbą. Taip pat norisi pasidžiaugti, kad pandemija neatmušė vaikų noro muzikuoti – šiuo metu mūsų mokyklą lanko net 849“.     

Jaunųjų pianistų koncerte skambėjo 15 lietuvių ir užsienio autorių kūrinių.

Šis vakaras – naujos bibliotekos iniciatyvos šauklys. Planuojamas įvairios muzikos koncertų ciklas – po vieną kas mėnesį. Jau gruodžio 21 d. 17.15 val. I a. erdvėse kalėdinės muzikos programą pristatys Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos kamerinis orkestras ir solistai.         

Asta Sarapienė
Komunikacijos specialistė

Giedriaus Zauros nuotraukos