Pirmą kartą toks – Tomo Dirgėlos stand up pasirodymas vaikams ir tėvams

Vaizdas be pavadinimo
Data:2022-12-15
Laikas:17:30
Vieta:Konferencijų salė
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Gruodžio 15 d. 17.30 val. kviečiame į Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką, nes yra bent dvi progos. Pasirodė Tomo Dirgėlos 10-oji detektyvų Domo ir Tomo knyga – „Dingusio sniego byla“ (ir pirma rašytojo kalėdinė knyga). Kita proga – pirmasis Tomo Dirgėlos stand up turas vaikams ir tėvams „Skaitymas kenkia medžiams“ didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Mūsų biblioteka – vienintelė galimybė jį pamatyti Panevėžyje!  

Ką turime 10-ojoje knygoje? Pasirodo, kol visi džiaugiasi sniegu ir dovanomis, dviejų miestų – Miestamiesčio ir Kitamiesčio – vaikai nesulaukia nei sniego, nei dovanų. Nes lauke oras beveik primena pavasarį. Greitai paaiškėja, kad abu šiuos miestus sieja… tualetinis popierius. Ar jis gali būti kaltas dėl kažkur pradingusio sniego ir sugadintų Kalėdų? O gal prie to nagus prikišo meras Visvaldošaitis? Atsakymai į šiuos klausimus – jubiliejinėje mylimiausių vaikų detektyvų Domo, Tomo ir Upės istorijoje.

Ar tikrai naudinga skaityti „Dingusio sniego bylą“ arba kitas knygas? O gal atvirkščiai – iš skaitymo jokios naudos ir tiesiog kenkiate medžiams?

„Manau, kiekvienas komikas, prieš lipdamas į sceną tikisi, kad tikrai bus linksma. Kad visi juoksis, pokštai bus suprasti ir nereikės prašyti draugo kilnoti lentelę su užrašu juoktis arba raudonuoti per tylos pauzes. Su vaikais ir humoru patirties turiu užtektinai – pradedant juokais knygose ir baigiant susitikimais su skaitytojais, tad, manau, viskas bus gerai. O jeigu ką, visada galima imti ir improvizuoti. Arba pasakyti, kad ką nors palikai automobilyje ir tuoj grįši…, – juokauja T. Dirgėla. –  Šis stand up bus iš dviejų dalių. Pirmoji – apie mane, nes vaikai visada turi klausimų apie savo mylimiausio rašytojo vaikystę, mokyklos laikus ar dabartinį gyvenimą. Tad apie savo vaikiškas ir ne tik vaikiškas patirtis papasakosiu su labai daug saviironijos ir humoru, nors dalis įvykių man gana skaudūs. O tada siužetas natūraliai pereis prie skaitymo žalos ir neskaitymo naudos. Prižadu, kad įdomu ir juokinga bus tiek vaikams, tiek ir juos atlydėjusiems tėvams, nes kalbėsiu ir apie juos. Pavyzdžiui, tikriausiai teko susidurti su situacija, kai neatitraukdami akių nuo išmaniųjų telefonų tėvai vis ragina vaiką atsiversti knygą. Tikrai bus situacijų, kur suaugę galės atpažinti ir save“.

T. Dirgėla – bene populiariausias lietuvių vaikų rašytojas, kurio knygos leidžiamos pakartotinai ir verčiamos į užsienio kalbas, o vaikai kone įsimylėję jo detektyvinę seriją „Domas ir Tomas“.  Šiuo metu autorius yra parašęs daugiau nei 30 knygų. Už kūrybą ir veiklą T. Dirgėla apdovanotas įvairiomis premijomis, pradedant reikšmingiausiu debiutu ar geriausia metų knyga ir baigiant kultūros ministro ar Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos premijomis.

T. Dirgėla užaugo Palangoje. Yra dirbęs laikraščių ir ledų pardavėju, leidyklos projektų vadovu, mokytoju kalėjime ir pataisos namuose, darželio auklėtoju ir žurnalistu. Prieš 5 metus pabandė gyventi vien iš vaikų rašytojo darbo ir tai sėkmingai daro iki šiol.

Šiuo metu įsikūręs Vilniuje, yra trijų vaikų tėtis ir vaikų rašytojų muzikos grupės „Knygų vaikai” narys. Priklauso Lietuvos rašytojų sąjungai.

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.