Norintiems pažinti Panevėžio kraštą per kultūrą – penkių kūrėjų kelias

keliass

Baigiantis metams dovaną paruošė trys Panevėžio regiono kultūros įstaigos –  Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka, Rokiškio Juozo ir Alfonso Keliuočių palikimo studijų centras. Startuoja „Penkių kūrėjų kelias“ – naujas tinklalapis https://kulturoskelias.lt/.

Lietuvoje tikriausiai nėra kito regiono, kur greta esančiose savivaldybėse būtų įsikūrusios panašaus pobūdžio institucijos, puoselėjančios net penkių iškilių kūrėjų kultūrinį atminimą ir užsiimančios jo sklaida. Panevėžio regione veikia trys palikimo studijų centrai – Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centras Biržuose, Juozo Miltinio memorialinis butas Panevėžyje, Juozo ir Alfonso Keliuočių palikimo studijų centras Rokiškyje. 

Projektu „Penkių kūrėjų kelias“ siekiama šiuolaikišku, visuomenei patraukliu ir patogiu būdu įprasminti centrų veiklą, į vieną visumą sujungti su Jonu ir Adolfu Mekais, Juozu Miltiniu, Juozu ir Alfonsu Keliuočiais susijusius lankytinus objektus.

https://kulturoskelias.lt/ skirtas įvairių pomėgių ir amžiaus pavieniams keliautojams, jų grupėms bei šeimoms, kultūros žinovams ir dar tik ketinantiems susipažinti su penkiomis Panevėžio regiono asmenybėmis. Tinklalapyje esantis žemėlapis padės tikslingiau susidaryti maršrutus. Čia rasite informaciją apie menininkus, viktoriną, kontaktus. 

Tikimasi, kad https://kulturoskelias.lt/ bus parankus norintiems daugiau sužinoti apie išskirtinius menininkus, turistams padės lengviau rasti su jais susijusias vietas, smagiau keliauti, pažinti Panevėžio regioną per kultūrą.

Projektą „Penkių kūrėjų kelias“ iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Biržų rajono savivaldybė.