54-oji Lietuvos karikatūrų paroda Utenos bibliotekoje

utena-paroda

Gruodžio 9 dieną į Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos parodų galeriją jau antrą kartą atkeliauja 54-oji Lietuvos karikatūrų paroda. Šiemet ji skirta Europos Jaunimo bei savanorystės metams, tad gausaus karikatūristų būrio pagrindinė tema – Prarastosios, X, Y, Z ir ateities katrų ideologija – skirta ne vien pakikenti.

Anaiptol. Vertinimo kriterijus, sakysit, – juokinga tai, ką matote, arba ne. Aštru? Verčia pasijusti nepatogiai? Provokuoja mintis? Ar tikrai? Ar tikrai kartas skiria neperžengiama susikalbėjimo, supratimo praraja? Gyvename epochoje, kurioje simboliai keičiasi akimirksniu. Pavyzdžiui, karikatūros apie ,,Z” kartą. Deja, karo fone ši raidė staiga tapo visai kitokiu simboliu. Pasauliui kintant nesikeičia noras žvelgti kritiškai, suprasti, jausti, atjausti, pastebėti ir šviesesnę reiškinių ar problemų pusę: Europe Direct Visaginas kartu su Balandžio 1-osios parodų entuziastais ir kuratoriais, dailininkais – Jonu Varnu ir Jonu Lenkučiu, pakvietė menininkus kūrybiškai pažvelgti į skirtingų kartų problemas, išgyvenimus, identitetą, skirtumus, pilietinį aktyvumą. Taip ir gimė vizualinė karikatūrų paroda „Kartoms kartu – nekartu”.

„Turbūt nesvarbu, apie kurį dešimtmetį ar amžių kalbėsime, visada būta skirtingo amžiaus žmonių nesusišnekėjimo: vaikai mano, kad tėvai nespėja su naujovėmis, tėvai ar seneliai sako, kad nebesupranta savo vaikų ar vaikaičių ir vis padejuoja: „Na, jaunimas šiais laikais!.. Mūsų laikais taip nebuvo.” Taigi pokalbiai apie kartas yra tiek amžina tema, tiek madinga diskusija, tiek mokslas”, sako „Kartoms kartu – nekartu” parodos kuratorius, beveik keturis dešimtmečius karikatūras piešiantis palangiškis Vidmantas Eidukaitis. Bus pristatytas ir parodos katalogas, kuriame 135 darbus pateikė 33 Lietuvos dailininkai.

Parodos organizatoriai: Europe Direct Visaginas, Lietuvos dailininkų sąjunga.

Parodos autoriai: Viktorija Abramovič, Valentinas Ajauskas, Alvydas Ambrasas, Antanas Bartašiūnas, Vladimiras Beresniovas, Ilja Bereznickas, Gražvydas Bugas, Rimantas Dovydėnas, Vytautas Dudėnas, Vidmantas Eidukaitis, Andrius Gruzdaitis, Algimantas Inčiūra, Vladimir Ionov, Antanas Jankauskas, Alvydas Jonaitis, Juozas Juozapavičius, Vladas Kubaba, Jonas Lenkutis, Ojaras Mašidlauskas, Saulius Medžionis, Mindaugas Milinavičius, Amalijus Narbutas, Serena Pečiūnaitytė, Andrius Šiuša, Algimantas Snarskis, Gintautas Stankevičius, Edmundas Unguraitis, Kęstutis Vaičiulis, Ramūnas Vaitkus, Jonas Varnas, Evaldas Vėgėlė, Rolandas Vičys, Adomas Žilinskas.

Maloniai kviečiame užsukti pamatyti kaip šį amžiną galvosūkį linksmai ir lakoniškai išgvildeno Lietuvos karikatūristai ir, galbūt, pamąstyti, kuriai iš šių kartų priklausote ir Jūs.

Parodos ekspozicijos laikas nuo gruodžio 9 iki 31 dienos.

Parodos organizatorius Europe Direct Utena.

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos informacija