Žmogus kare ir kitas kampas: G. Petkevičiaus knygos „Karo žmonės“ pristatymas

Susimąstęs vyras lentynų fone
Data:2022-12-06
Laikas:17:15
Vieta:Konferencijų salė
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Gruodžio 6 d. 17.15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje jau trečiąją savo knygą „Karo žmonės“ pristatys karybos tyrinėtojas Giedrius Petkevičius.

Kaip kovojo ir žuvo pirmasis pasaulyje oro asas „Raudonasis Baronas“ Manfredas von Richtofenas? Kuo įžymus Žmogus-legenda, Nyderlandų princas, vienas iš Džeimso Bondo personažo prototipų? Ar atgailavo vienas iš Holokausto architektų Adolfas Eichmanas prieš savo mirtį? Kaip dienas leido „nacis Nr.2″ Rudolfas Hessas? Kodėl žymiausias visų laikų snaiperis nenaudojo optinio taikiklio, o Ernestas Hemingway‘us veržėsi kariauti?

Gana gerai žinomos istorijos „kaip Goebbelsas nužudė visus savo vaikus“ tęsinys – gerokai įdomiau skambanti versija. Beje, kokia „vaikų istorija“, jeigu visos Josepho Goebbelso atžalos buvo nužudytos tėvų?

Būti sumaniam, kantriam, tyliam, greitesniam – savybės, pageidaujamos visų šalių žvalgybos bendruomenėse. Ir visgi sovietų KGB ilgai buvo vedžiojama už nosies merginos, visiškai neatitikusios priešo žvalgo įvaizdžio…

Istorinė KGB ir CŽA akistata…

Kai įsivaizduojame karą, vaizduotė dažniausiai piešia rūsčius raumeningus vyrus, galbūt valingas jų koleges, su ginklais rankose kovojančias už savo šalį, idealus. Dažniausiai tai tėra dar vienas stereotipas. Karinių konfliktų zonose šiuo metu gyvena apie 250 milijonų vaikų. Iš jų 300 000 viena ar kita forma dalyvauja ginkluotose formuotėse.

Vyrai, moterys ir vaikai. Mokslininkai ir gydytojai. Prezidentai, gangsteriai, meno klastotojai, sportininkai olimpiečiai, rašytojai, tardytojai ir slaptieji agentai. Jų neįtikėtini likimai ir kitu kampu papasakotos istorijos.

„Suprasti karą, jo dalyvių likimus. Suvokti esminę tiesą – laisvė negaunama dykai. Visa tai norėjau parodyti ir įrodyti skaitytojui“, – teigia „Karo žmonių“ autorius.

Tai jau trečia G. Petkevičiaus knyga. 2021 m. buvo išleistos „Karo anatomija“ bei „Didžiųjų karų paslaptys. Negirdėtos įdomybės ir nutylėtos istorijos“.

G. Petkevičius tvirtina, kad savo karybos ir istorijos tyrinėjimų alkį siekė pasotinti tarnaudamas Krašto apsaugos savanorių pajėgose, studijuodamas Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos fakultete. Žmogaus sielos gelmes ir tamsiąsias puses tyrinėjo dirbdamas psichologu su nuteistaisiais.

Nuolat lankosi Lietuvos kariuomenės daliniuose ir pratybose, bendrauja su įvairaus rango kariškiais, remia Šaulių sąjungą. Įvairių istorinių, politinių ir karinių šaltinių studijos, analitinis vertinimas suformavo  unikalų, savitą žvilgsnį į karinę, politinę aplinką bei istorinį paveldą.

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.