XI festivalis-konkursas „Mano senas drauge…“ – tegyvuoja dainuojamoji poezija!

Būrys muzikos atlikėjų ir festivalio organizatoriai stovi ant scenos

Įvyko XI moksleivių dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas „Mano senas drauge…“, lietuvių poeziją populiarinantis žanras. Šiemet festivalyje dalyvavo 13 jaunųjų autorių su būriu atlikėjų, dalyviai iš Zarasų, Molėtų, Panevėžio, Kauno, Vilniaus miesto ir rajono. Jie atsivežė per dvi dešimtis naujų Elenos Mezginaitės ir kitų autorių poezijos muzikinių interpretacijų. Tekstų, kuriuos norėtų dainuoti, atlikėjai ieško visoje lietuvių poezijoje.

Dalyvius sveikino komisijos pirmininkas, vienas iš dainuojamosios poezijos žanro pradininkų Lietuvoje, Virgis Stakėnas: „Esate labai laimingi, kad turite E. Mezginaitę, kad vienuolika metų vyksta šis konkursas. Kaip ir kasmet, dalyviai išsiveš gerų emocijų, įspūdžio ir pamokų, taip pat festivalio ženklelį – gitarėlę, kuris guls ir į mano kolekciją. Nenustokite groję ir džiaugęsi gyvenime. Tegyvuoja dainuojamoji poezija!“

Po konkursinio koncerto išryškėjo I, II ir III vietos „Už Elenos Mezginaitės poezijos muzikinę interpretaciją“. Taip pat I ir II vieta paskirtos „Už profesionalų atstovavimą dainuojamosios poezijos žanrui“.

„Labai pasiseka, kai festivalyje yra kūrinių, kuriuos norisi klausyti vėl ir vėl. Šiemet pasisekė – vėl,“ – sakė festivalio sumanytojas Arnas Simėnas. „Tiek daug dėmesio poetei E. Mezginaitei, tiek daug jos eiles dainuojančių – jau virš 110 kūrinių! Eilinį kartą buvo pribloškianti dailininkės Ilonos Žvinakienės scenografija,“ – šių metų festivalį apibūdina A. Simėnas.

Pasak jo, kaskart stebina Zarasai – kiekvienais metais iš čia atvyksta vis naujų ir naujų autorių. Tai – fantastika! Taip pat smagu, kad prasiplėtė šių metų festivalio geografija – pirmą kartą dalyvavo atlikėjai iš Molėtų ir išsivežė pagrindinį prizą. Didžiojo prizo laimėtoja Viltė Gečytė pribloškė visus profesionalumu, melodingumu, ypač jautriai atliko savo kūrinį „Provincijos tango“ pagal E. Mezginaitės eilėraštį.

Specialios vertinimo komisijos nominacijos skirtos 3 nominantams: „Už kūrybinio kelio  pradžią“ nominuota jauniausia festivalio atlikėja septintokė Marija Mechovičiūtė. Pastarosios brolis Adomas, ne kartą dalyvavęs festivalyje, pernai laimėjo laureato diplomą už Elenos Mezginaitės poezijos muzikinę interpretaciją.

Šiemet skirtos nominacijos „Už muzikos instrumentų gražią dermę“, „Už poetinius ieškojimus“. Tradiciškai 1 dalyvis apdovanotas Panevėžio miesto mero prizu. Šiais metais jį gavo Rugilė Garbaliauskaitė ir Saulė Cechanavičiūtė – už Pauliaus Širvio poezijos suaktualinimą Ukrainos įvykių kontekste. 

Festivalyje buvo dėkojama dainuojamosios poezijos žanro entuziastams: komisijos nariams, su vaikais dirbantiems ir puoselėjantiems žanrą mokytojams. Taip pat visiems rėmėjams ir partneriams: UAB „Midenei“, įmonei „Burbuliukas“, Panevėžio Elenos Mezginaitės viešajai bibliotekai, Panevėžio muzikiniam teatrui, informaciniams rėmėjams – dienraščiui „Sekundė“, naujienų portalams AINA ir JP.

Organizatoriai – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės biblioteka ir Vytauto Žemkalnio gimnazija.

Projektą „Elenos Mezginaitės XI Lietuvos moksleivių dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas „Mano senas drauge…“ finansuoja:

LKT_Logotipas

Vilija Stokienė
Komunikacijos specialistė

Giedriaus Zauros nuotraukos