„Senjorų dienos internete 2022“ tiesioginės transliacijos

Vaizdas be pavadinimo
Data:2022-11-25
Laikas:11:00
Vieta:Įvairios bibliotekos erdvės
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Asociacija „Langas į ateitį“ penkerius metus iš eilės organizuoja akciją „Senjorų dienos internete“ ir šįkart kviečia senjorus domėtis elektroninių paslaugų naujovėmis, mokytis kritiškai vertinti informaciją ir tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius. Lapkričio 22–25 dienomis 11 valandą kviečiame susiburti prie išmaniųjų įrenginių ir stebėti „Senjorų dienos internete 2022“ tiesiogines transliacijas.

Šias transliacijas kviečiame žiūrėti ir visose bibliotekos skaityklose prie kompiuterizuotų darbo vietų.

Lapkričio 22 d., antradienį, 11 val.
Kas yra el. valdžios vartai ir kur jie veda?
Su Informacinės visuomenės plėtros komiteto atstovais kalbėsime apie el. valdžią – tai viešųjų valdžios paslaugų transformavimas naudojant informacines ryšių technologijas tam, kad galima būtų pagerinti gyventojams teikiamų paslaugų kokybę ir patogumą. Kur ir kokiomis el. valdžios paslaugomis galime naudotis jau šiandien? Kaip tam pasiruošę gyventojai? Transliacijos partneris – Informacinės visuomenės plėtros komitetas.
Nuoroda prisijungti
Trukmė – 1 valanda.

Lapkričio 23 d., trečiadienį, 11 val.
Internete svarbiausia – saugumas!
Šioje transliacijoje kartu su Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atstovais kalbėsime apie tai, kaip RRT gali pagelbėti paprastam interneto naudotojui saugiai naudotis internetu. Kas yra elektroninis parašas ir kaip juo pasirašyti elektroninius dokumentus? Kaip saugiai elgtis socialiniuose tinkluose? Kas yra interneto karštoji linija ir kaip pranešti apie pastebėtą draudžiamą turinį internete? Transliacijos partnerė – Ryšių reguliavimo tarnyba.
Nuoroda prisijungti
Trukmė – 1 valanda.

Lapkričio 24 d., ketvirtadienį, 11 val.
Atpažink sukčių: ką slepia dažniausios jų kaukės
Turėti asmeninį mobilųjį telefoną bei naudotis kompiuteriu – įprastas dalykas. Tačiau technologijos ne visų naudojamos tik prasmingiems reikalams tvarkyti ar bendrauti. Finansinių sukčių daromi nuostoliai nuolat auga. Lietuvos bankų asociacija ir jos nariai šiemet vykdo informacinę kampaniją „Atpažink sukčių“, kurios tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į apgavikų dažniausiai pasitelkiamas kaukes. Transliacijos metu bankų ekspertai aptars, kaip atpažinti sukčių ir užkirsti kelią manipuliacijai bei atsakys į žiūrovų klausimus. Transliacijos partnerė – Lietuvos bankų asociacija.
Nuoroda prisijungti
Trukmė – 1 valanda.

PAPILDOMA „SENJORŲ PASAULIO“ TRANSLIACIJA
Lapkričio 24 d., ketvirtadienį, 15 val.
Ukraina Lietuvos istorijoje
Lietuvą ir Ukrainą nuo XIV a. pr. iki 1569 m., kuomet didžiulė dalis dabartinės Ukrainos įėjo į LDK sudėtį ir buvo tiesiogiai valdoma iš Vilniaus, sieja glaudūs istoriniai ir kultūriniai ryšiai, bendra tapatybė ir vertybės. Per 200 metų abi tautos užgyveno daug dalykų, kurias  pagrįstai gali laikyti bendro paveldo dalimi.
Įžvalgomis apie svarbiausius Ukrainos ir Lietuvos istorijos momentus, apie bendrą istorinį paveldą paskaitoje paprastai ir suprantamai dalysis istorikas, Vilniaus universiteto profesorius Alfredas Bumblauskas.
Zoom nuoroda prisijungti
Trukmė – 1 val.
Meeting ID: 863 8995 2510
Passcode: Klubas

Lapkričio 25 d., penktadienį, 11 val.
E. sveikatos portalas Lietuvos piliečiui
Transliacijos metu praktiškai demonstruosime, kaip pacientai gali prisijungti prie e. sveikatos sistemos, su kokia sveikatos informacija gali susipažinti, kaip įgalioti kitus asmenis atlikti veiksmus, taip pat neišėjus iš namų įsigyti receptinius vaistus, kaip registruotis vizitui pas gydytoją naudojantis Išankstine pacientų registracijos sistema (IPR IS). Transliacijos partneriai –  Sveikatos apsaugos ministerija ir Registrų centras.
Nuoroda prisijungti
Trukmė – 1 valanda.

Šiais metais akcija rengiama įgyvendinant projektą „Informacinės technologijos jungia kartas“, kurį finansuoja LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projektą vykdo Vilniaus MČTAU, Kauno TAU ir asociacija „Langas į ateitį“.