Pyragais kvepianti, gyvūnams draugiška biblioteka

gyvunu-diena-1

Artėjant Pyragų dienos renginiui Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos darbuotojai juokavo, kad jei lankytojai nesusidomės bibliotekos organizuojama Pyragų dienos akcija, kviečiančia paremti beglobius gyvūnus, tai pyragų prisivalgys iki soties. Bet nieko panašaus nenutiko. Renginys pateisino visus bibliotekos, renginio partnerių ir Biržuose veikiančių gyvūnų globos namų „Vizgis“ bendruomenės lūkesčius, nes susidomėjimo renginiu netrūko, o ir pavyko surinkti įspūdingą sumą – 910 EUR bei dar visą kalną gyvūnų priežiūrai skirtų reikmenų.

Bibliotekininkai atsakingai ruošėsi lapkričio 5 d. renginiui, derinosi receptus, kad tik pyragai nebūtų vienodi. Galvojo, kuo nustebinti lankytojus. Jei stalas po renginio liko tuščias, tai, vadinasi, bibliotekos darbuotojų gerumas, džiaugsmas ir begalinė meilė pasiekė renginyje dalyvavusius žmones.

Šiais metais biblioteka, sekdama Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos pavyzdžiu, tapo biblioteka „Draugiška gyvūnams“. Nuo šiol biblioteka yra įtraukta į didžiausią Lietuvoje gyvūnams draugiškų vietų žemėlapį, o įėjimo duris puošia specialus akcijos lipdukas (populiariausias ir labiausiai paplitęs žymėjimas Lietuvoje), informuojantis, kad įstaiga įsileidžia gyvūną.

Didelio pasisekimo Pyragų dienos renginyje susilaukė keramikos darbų aukcionas. Žiūrovai buvo kviečiami įsigyti Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos Dailės skyriaus mokinių ir dailės mokytojos ekspertės Gražinos Visockienės keramikos darbus. Rankos vis kilo ir kilo, o statymai augo. Visi laimingi po renginio skubėjo apžiūrėti įsigytų darbų, kurie papuoš jau naujų šeimininkų namus.

Bibliotekininkė Agnė Drevinskaitė nuo pat renginio pradžios kibo į darbus ir puošė vaikų veidus įvairiausiais gyvūnų motyvais – drugeliais, šikšnosparniais ir t.t. Visus pradžiugino renginyje pasirodęs ir policijos bičiulis Amsis.

Renginio metu bibliotekos IT specialistas Agnas Dagys buvo parengęs vaizdo reportažą iš bibliotekos darbuotojų apsilankymo „Vizgyje“. Žmones aplankė įvairios emocijos žiūrint į gyvūnus, ieškančius namų šilumos, meilės, rūpesčio.

„Bet jei tu mane prisijaukinsi, mudu būsime vienas kitam reikalingi. Tu man tada būsi vienintelis pasaulyje. Aš tau būsiu vienintelė pasaulyje“,- sakė A. de Sent Egziuperi lapė mažajam princui.

Šis renginys, tai nepaprasto gerumo išraiška, kai žmonės susitiko bibliotekoje padėti tiems, kurie silpnesni, mažesni ir patys negali apsiginti. Įrodė, kad susitelkę geram tikslui kartu gali labai daug. Tegul ta bendrystė, lydėjusi juos renginio metu, lydi visada. Ir svarbiausia – būkime atsakingi už tuos, kurie yra visai šalia mūsų.

Biblioteka nuoširdžiai dėkoja renginio partneriams: „Draugiški Gyvūnams“, Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento Biržų skyriui, Panevėžio apskrities VPK Biržų rajono policijos komisariatui.

Skirta Gyvūnų gerovės metams.

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos informacija