Pasakojimo festivalis SEKAS 2022, gruodžio 3 d.

Vaizdas be pavadinimo
Data:2022-12-03
Laikas:10:00
Vieta:Konferencijų salė
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Pasakojimo menas – tai šiuolaikinio meno rūšis, kurianti ryšį tarp žmonių, suartinanti bendruomenę. Šioje erdvėje pasakojami giluminiai dalykai, gimsta ryšys tarp kartų, ryškėja gyvenimo patirčių prasmė, patiriamos stiprios emocijos – taip pasakojimo meną apibūdina šiuolaikiniai pasakotojai. Tokių patirčių Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia patirti tarptautiniame pasakojimo festivalyje „Sekas 2022“ gruodžio 1–3 dienomis. Festivalis – vienas baigiamųjų bibliotekos 100 programos akcentų.

Tęsiant pasakojimo tradiciją festivalis šįkart skiriamas giliausių prasmių ir jaudinančių patirčių atveriančioms šeimos ir giminės istorijoms. Jomis suaugusiųjų, vaikų, jaunimo ir senjorų auditorijoje dalinsis menininkai ir profesionalūs pasakotojai: ukrainietė poetė Svitlana Diduch-Romanenko, aktorius Dominykas Vaitiekūnas, pasakotojai Gintė Jokubaitienė ir Raimondas Paškevičius, pasakorius Laimutis Vasilevičius.

Gruodžio 3 d. (šeštadienį)

10–14 val. konferencijų salėje šurmuliuos Kalėdinio šeimų šeštadienio renginys. Vyks edukaciniai kūrybiniai užsiėmimai, džiugins Kalėdų senelio apsilankymas.

12–13 val. pasakas vaikams seks pasakorius Laimutis Vasilevičius.

Mažųjų lankytojų ir šeimų laukia panevėžiečio etnokultūros specialisto, 2021 m. tarptautinio pasakų sekimo čempionato „Vieną kartą gyveno“ čempiono Laimučio Vasilevičiaus istorijos. Išgirsime pasakojimų apie žvėrelių drąsą, išmintį, išradingumą, sąmojį, mitologinių pasakų apie dievus, deives, milžinus, vėjus ir raganas ar pirties, stebuklinių pasakų.

„Pažintis su gyvai sekamomis aukštaitiškomis pasakomis padeda išsaugoti šį pasakojamąjį folkloro žanrą. Pasakose užkoduota mūsų senolių išmintis ir pamokymai. Jos ugdo kūrybiškumą, empatiją, moko, kaip elgtis susidūrus su sunkumais“, – sako Laimutis Vasilevičius.

Apie save pasakoja, kad užaugo Žaliojoje girioje, Aludarių kaime, kur visi mėgdavo sekti pasakas, atsitikimus, anekdotus. Ypač linksmai sekdavo mama Salomėja ir močiutė. Iš jų išmoko aukštaitiškai juokauti ir truputį pameluoti, t. y. pagražinti istorijas.

Mamas, tėčius, senelius, močiutes su vaikais, anūkais, globotiniais kviečiame į kalėdinę pasakojimo šventę bibliotekoje!

Festivalį SEKAS 2022 remia:

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.