Giedrės Kaukaitės atsiminimų knygos pristatymas

Vertikaliai pastatyta knyga knygų lentynų fone
Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos nuotrauka
Data:2022-11-14
Laikas:17:15
Vieta:Konferencijų salė
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Lapkričio 14 d. 17.15 val. bibliotekoje vyks susitikimas su viena ryškiausių Lietuvos dainininkių Giedre Kaukaite. Pirmoji atlikusi daugelį lietuvių kompozitorių amžininkų kūrinių ji tapo naujos muzikos proveržio skatintoja ir įkvėpėja. Panevėžio publikai daugybę kartų su pasisekimu koncertavusi artistė šį kartą atvyksta pristatyti ką tik išleistą atsiminimų knygą Mano Eldoradas“ – apie aną ir šį laiką.

„Dainavimas buvo mano profesija, o rašymas – dovana“, – sako Giedrė Kaukaitė.

Giedrė Kaukaitė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo pedagogė (1977–2009), profesorė. Lietuvos nusipelniusi artistė (1980), Lietuvos liaudies artistė (1986), Plungės garbės pilietė (2006). Apdovanota Vyriausybės kultūros ir meno premija (1997), ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi (2014).

„Kai 2013-aisiais iškeliavo mano Arūnas Žebriūnas, visus metus sodinau ant kapo gėles, kaip močiutė kadaise buvo išmokiusi, o kai atsirado kryžius ir akmenų danga, tarsi kažkas atkirto mane nuo to ryšio. Tik tada pravirkau. Sako, pavėluotas gedulas. Ilgokai tęsėsi. Atsigavau panirusi į prisiminimus – į prabėgusius metus. Tarsi pasikartočiau savo gyvenimą, lyg neišmoktą pamoką. Gavau dovanų naują kūrybinį azartą, ne menkesnį už sceną ir pedagoginį darbą. Esu tokia laiminga, kad net neįsivaizduojate – tarsi namie lauktų ne tik atgiję mylimi artimieji, bet ir įstabiausia sutiktų asmenybių draugija: režisieriai Juozas Miltinis, Vlada Mikštaitė, dirigentas Jonas Aleksa, bendrakursė Nijolė Ambrazaitytė, kompozitorius Antanas Rekašius, mano teta Ona Žoulienė, dievdirbys Lionginas Šepka, rašytojai Ričardas Gavelis, Juozas Erlickas ir daug kitų, dabar jau mano užrašuose apsigyvenusių“, –  sako garsi dainininkė, pedagogė, profesorė Giedrė Kaukaitė.

Renginio metu ištraukų iš knygos apie legendinį Maestro Miltinį skaitys Juozo Miltinio dramos teatro aktorė Asta Preidytė. Susitikimą moderuos Elvyra Pažemeckaitė.

Bus galima įsigyti pristatomą knygą ir gauti autorės autografą.

Dainininkė žada atvykti su mylimu augintiniu šuneliu Pikiu – biblioteka yra draugiška gyvūnams.

Kviečiame į susitikimą!

Renginys iš projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje XIII“

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio miesto savivaldybė

LKT_Logotipas 

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.