Švedijos ambasados parodos bibliotekoje

Vaizdas be pavadinimo
Pradžia:2022-10-18 15:00
Pabaiga:2022-11-16 16:30
Vieta:Įvairios bibliotekos erdvės
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Spalio 18 d. 15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje atidaromos dvi Švedijos ambasados organizuojamos parodos – „Tėvystė – lygios galimybės abiems“ (Atrijaus terasoje) ir „Re:waste – kaip Švedija permąsto išteklius“ (prie Elžbietos Jodinskaitės kraštotyros skaityklos). Renginyje dalyvaus svečiai iš ambasados: antrasis sekretorius Fredrik Åhsberg, praktikantas Sebastian Sundvik ir atstovė spaudai bei kultūros projektų koordinatorė Giedrė Berželionytė.

„Tėvystė – lygios galimybės abiems“

Ankstyvoji vaikystė – ypatingas metas. Mažylius auginantiems tėvams kyla daug iššūkių. Šis laikotarpis gali būti sudėtingas, bet meilė savo vaikams nugali visus sunkumus.

1974 m. Švedija tapo pirmąja šalimi pasaulyje, įteisinusia ir motinystės, ir tėvystės atostogas. Vienas iš tokių Švedijos tėvystės politikos rezultatų  – moterims nebereikia rinktis tarp karjeros ir šeimos. Tėvystės atostogos suteikia galimybes tėvams dalintis lygiomis teisėmis su mamomis ir daugiau pabūti su savo vaikais.

Elen Berge fotografijose užfiksuota, kokių pastangų reikia abiems tėvams išsivaduoti iš stereotipų apie lyčių vaidmenis.

„Re:waste – kaip Švedija permąsto išteklius“

Parodoje „Re:waste – kaip Švedija permąsto išteklius“ kalbama, kiek problemų kyla dėl atliekų. Netinkamai tvarkomos atliekos teršia pasaulio vandenynus, didina aplinkos toksiškumą, kimšdamos kanalizacijas kelia potvynius, perneša ligas, kenkia atliekas ėdantiems gyvūnams, o deginamos sukelia kvėpavimo problemų. Prie šios vis augančios problemos prisidedame visi, kai naudotus produktus paliekame atliekų tvarkymo sistemai.

Ši paroda suteikia galimybę pažvelgti į kiekvieną produkto gyvavimo ciklo etapą bei kviečia kurti tvaraus vartojimo modelius. Pokyčių reikia kiekviename stadijoje – nuo produkto dizaino iki išmetimo. Linijinis modelis „imk, naudok ir atsikratyk“ turėtų būti keičiamas žiediniu – užkirskime kelią atliekoms virsti atliekomis!

Parodos veiks iki lapkričio 16 d.

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.