Disleksijos pažinimo savaitė, kad turinčiųjų disleksiją gyvenimas keistųsi

Vaizdas be pavadinimo

Spalio pirmoji savaitė Europoje – Disleksijos pažinimo savaitė, disleksijos pažinimo banga #GoREDforDyslexia vėl ritasi per pasaulį. Jau trečius metus bibliotekos jungiasi prie iniciatyvos ir spalio 3–9 d. kviečia daugiau sužinoti apie disleksijos (DYS) sutrikimą.

Daugiau nei 10 % pasaulio gyventojų turi disleksijos sutrikimų, ne išimtis ir Lietuva. Lietuvos mokyklose mokosi per 320 tūkst. mokinių, o tai reiškia, kad daugiau nei dešimtadalis jų sunkiai skaito, negeba suvokti teksto, turi didelių mokymosi sunkumų. Disleksijos savaitės tikslas – didinti supratimą apie disleksiją, dalintis informacija ir skleisti naujausias žinias, kurios gali pakeisti žmonių, turinčių disleksiją, gyvenimą.

Iniciatyva „Go Red for Dyslexia“ prasidėjo 2015 m. Australijoje ir jau tradiciškai visame pasaulyje rengiama kasmet pirmąją spalio mėnesio savaitę, o Lietuvoje vyksta trečią kartą (pirmoji disleksijos savaitė organizuota 2020 m.). Iniciatyvos tikslas – „nuginkluoti“ raudoną spalvą, išryškinančią klaidas mokykloje, skatinti visuomenę atkreipti dėmesį į skaitymo sunkumų patiriančius vaikus, domėtis ir priimti teisingus sprendimus vaikų lavinimo procese.

Filmas „Mical“

Peržiūrėkite filmą „Mical“ apie vaiką, turintį disleksiją. Jo istorija padės suprasti, kas yra disleksija, kaip jaučiasi šie vaikai ir kaip skubiai jiems reikia pagalbos bei juos palaikančios aplinkos.

Virtuali garsinių knygų biblioteka ELVIS

Disleksiją turintiems skaitytojams primename, kad galite naudotis virtualia garsinių knygų biblioteka ELVIS. Virtualiose ELVIS lentynose įgarsinta rikiuojasi beveik visa mokiniams rekomenduojama literatūra, taip pat garsinamos ir kitos puikios knygos ne tik vaikams ir paaugliams, bet ir suaugusiems!  

Daugiau sužinoti apie disleksiją galite perskaitę šiuos leidinius:

Norėdami užsakyti knygas, spauskite ant viršelio nuotraukos.

Siūlome išbandyti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos paslaugas:

Visus kviečiame:

  • kurti raudonai – nesvarbu, ar tai siuvinėjimas, nėrimas, piešimas, tapymas ar knygų piramidės statyba – kurkite bet ką, ką galite padaryti raudonais atspalviais.
  • rengtis raudonai – išsirinkite savo gražiausius raudonus drabužius arba naudokite raudonas detales aprangoje, taip skleisdami žinią apie disleksiją.
  • rašyti raudonu rašikliu – eilėraščius, laiškus, dainas ar tekstus apie disleksijai palankią ateitį.
  • nekreipti dėmesio į gramatines klaidas!
  • kelti turinį į socialinių tinklų paskyras, žymėti grotažymes #DisleksijosPažinimoSavaitė2022#GoRedForDyslexia ir taip atkreipti dėmesį.

Disleksijos pažinimo savaitę Lietuvoje organizuoja Lietuvos aklųjų biblioteka, teikianti pagalbą visiems, negalintiems skaityti įprastai, privati iniciatyva „Dyslexia centras“ ir Mokymosi ypatumų centras „Labirintas“. Disleksijos pažinimo savaitę globoja Švedijos Karalystės ambasada Lietuvoje.