„Erasmus+“ programos pristatymas Pasvalio Atviro jaunimo centre

erasmus-psvb

Rugsėjo 7 dieną Atviro jaunimo centro Kūrybos ir edukacijų erdvėje (IV a.) vyko mokymai, skirti supažindinti jaunuolius su programa „Erasmus+“ ir Europos solidarumo korpuso galimybėmis.

Mokymuose dalyvavo Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos gimnazistai su juos atlydėjusiu mokytoju Andriumi Maračinsku.

Mokymus vedė ir kvietė diskusijai Renata Dambrauskaitė-Pėželienė.

Iš pradžių dalyvių laukė praktinės užduotys – prisistatymas, interviu ėmimas iš pasirinkto kolegos. Vėliau sekė trumpas jo pristatymas. Visoms užduotims atlikti buvo skirtas laiko limitas.

Laiko planavimo principu sekė kita užduotis – nurodytų klausimų uždavimas. Tik šį kartą pokalbis vyko su keliais pašnekovais. Vienas iš klausimų leido patikrinti jaunuolių žinias apie „Erasmus+“ programą.

Atlikus praktines užduotis, buvo pereita prie pačios programos pristatymo.

„Erasmus+“ programa – Europos Sąjungos programa, suteikianti mokymosi ir tobulėjimo galimybių įvairaus amžiaus, statuso ir profesijų asmenims bei galimybę įvairioms organizacijoms ir institucijoms įgyvendinti švietimo, mokymo, sporto ir jaunimo projektus. Galimybių programoje turi ne tik studentai ar studijas baigę jaunuoliai, bet ir moksleiviai, ar tie, kurie po mokyklos nusprendė padaryti pertrauką. Taip pat suaugusieji ar net garbaus amžiaus senjorai.

Nuo šiol „Erasmus+“ dar labiau skatina kurti projektus, nagrinėjančius tvarumo, skaitmenizacijos ir lygybės klausimus. Taip pat – įgyvendinant ar dalyvaujant visuose projektuose priimti tvarius sprendimus.

„Erasmus+“ siekia, kad projektais pasirinktos problemos būtų sprendžiamos ilgą laiką. Pokyčiams reikia laiko. Bet svarbiausia – pradėti.

Susidomėjote? Daugiau informacijos apie programą ir jos teikiamas galimybes galite rasti atsidarę šią nuorodą https://erasmus-plius.lt/programa/

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos informacija