Edwardo Saido filosofija. Kas yra Orientas, ir kaip funkcionuoja stereotipai? Virtuali filosofijos skaitykla #51

filosofijos-skaitykla-1

Ar tikrai Artimųjų rytų šalys yra tokios tolimos ir egzotiškos, kaip mums atrodo? Ar tikrai mums per sunku suprasti jų kultūrą ir papročius? Kitaip paklausus: kiek mūsų pačių susikurti stereotipai yra arti tiesos, kaip iš viso juos susikuriame? Šiai problemai išsiaiškinti skaitykloje aptarėme skaitytą Edwardo Saido knygos Orientalizmas ištrauką.

Galima teigti, kad E. Saido knyga „Orientalizmas” priklauso įsivaizduojamos geografijos diskursui. Šiandien mes jau suprantame, kad daugybės nevakarietiškų kraštų ir jų gyventojų kultūrinis bei mentalinis gyvenimas yra viso labo Vakarų Europos vaizdinys. Praėjusių epochų imperinis mąstymas suformavo ir Oriento, Rytų vaizdinį. Šito vaizdinio klaidingumą ir susidarymo aplinkybes nagrinėja autorius. Galbūt ir mums, šiandien susiduriančiais su emigrantais iš Rytų kraštų, bus įdomu ir vertinga pasigilinti į stereotipų funkcionavimą.

Virtuali filosofijos skaitykla vyksta pirmadieniais, 18:00 val. Dalyvių laukia dar dvi profesionalių filosofų paskaitos ir 7 susitikimai, kurių metu bus aptariami savaitės skaitiniai. Kiekvieną savaitę dalyviai gaus skaityklos kuratorės, filosofės prof. Linos Vidauskytės parinktą tekstą, kuris bus pristatomas ir aptariamas pirmadienį virtualaus susitikimo metu.

Prie Virtualios filosofijos skaityklos kviečiame prisijungti visus susidomėjusius. Skaitykla yra nemokama, neįpareigojanti (kiekvienas pasirenka pats, ar jis nori aktyviai dalyvauti diskusijoje, ar nori pasiklausyti kitų), bet neabejotinai praturtinanti ir skatinanti pamąstyti apie įvairius dalykus, procesus ir reiškinius kitu kampu.

Registracija į skaityklą: skaityklamoletai@gmail.com. Užsiregistravę gausite nuorodą prisijungimui.

Dėl ištraukos kreiptis el.paštu: skaityklamoletai@gmail.com

Organizatorius – Molėtų rajono savivaldybės viešoji biblioteka.
Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Partneriai: Molėtų gimnazija, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Zarasų viešoji biblioteka.

Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija.