Pristatymas: bibliotekoje skambės muzikinė legenda apie Čičinską

Vaizdas be pavadinimo
Data:2022-09-10
Laikas:13:00
Vieta:I a. erdvės
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Panevėžiui švenčiant 519-ąjį gimtadienį, rugsėjo 10 d. 13 val., Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje bus pristatoma fortepijoninė siuita „Legenda apie Čičinską“. Ją atliks pats kompozitorius Arminas Abukauskas, tekstą skaitys aktorius, muziejininkas Donatas Juzėnas.

„Nuo vaikystės daugelis Panevėžio krašto žmonių žino pasakojimus apie žiaurų bajorą Čičinską. Jo ant piliakalnio (dabar vadinamo garsiojo šeimininko vardu) stovėjęs dvaras prasmegęs žemėn, o patį Čičinską už padarytas skriaudas nutrenkęs žaibas. Įvairių autorių legendose detalės skiriasi, aš nusprendžiau jas sulieti į vieną istoriją ir papasakoti kitokiu – muzikiniu –  būdu“, – teigia jaunasis kompozitorius ir pianistas.

A. Abukauskas šiemet baigė Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnaziją, pradės studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. „Legenda apie Čičinską“ – jo dovana gimtajam miestui.

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.